У Черкасах пропонують провести міжнародний конкурс на облаштування узбережжя Дніпра

Провести міжнародний архітектурно-містобудівний конкурс на облаштування узбережжя Дніпра в Черкасах, передусім у мікрорайоні Митниця запропонував під час учорашньої прес-конференції депутат міськради Олександр Згіблов.
Інформує “Прочерк”.

 

– Це, можливо, єдине незабудоване місце в країні, а то й у Європі, яке можна перетворити в родзинку, мегапрекрасний громадський простір, – зазначив депутат. – Є проект рішення міської ради, який уже пройшов усі комісії, про архітектурний міжнародний конкурс з облаштування нашої набережної.

На переконання Олександра Григоровича, на узбережжі Дніпра в Черкасах не може бути житлової, промислової забудови, а також закладів із цілодобовим перебуванням людей (наприклад, лікарень).

– Це повинні бути заклади загального користування, зокрема, спортивні, – вважає депутат.

За словами Олександра Згіблова, розробка самої концепції створення набережної не потребує вкладання бюджетних коштів. Коли громада міста і депутати міськради затвердять таку концепцію, розпочнеться проектування, котре вже потребуватиме грошових вкладень. Крім того, місто має побудувати на узбережжі велодоріжки, тротуари, облагородити набережну. Можливо, спорудити якийсь відкритий амфітеатр для проведення масових заходів та фестивалів.

– Я точно знаю, що сьогодні в нашому місті немає такого місця, де молодь могла б провести фестиваль, не побоюючись, що жителі сусідніх будинків увечері викличуть поліцію, – зазначив пан Згіблов. – Молодь повинна мати місце, де могла б «відірватися».

Натомість, розважальні заклади, які там може бути створено, – ресторани, гідропарки, велопарки, парки для скелелазання – будуватимуть приватні інвестори.

На запитання журналістів, чи вважає він, що в Черкасах недостатньо ресторанів, Олександр Згіблов відповів:

– Я сам не маю ресторанів, але колись розмовляв із італійським фахівцем, і він сказав, що в місті повинно бути стільки закладів громадського харчування, щоб у найбільш піковий момент було зайнято не більше 70 відсотків столиків. Тобто, щоб кожен житель міста за бажання зміг знайти собі місце в будь-якому із закладів.

Депутат також нагадав, що нині відкривається чимало нестандартних закладів громадського харчування, причому багато з них не торгують алкоголем і орієнтуються на забезпечення умов для спілкування між відвідувачами на улюблену тему. Приміром, у Львові є кафе для читання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *