виставка київських художників Черкаси

У Черкасах провели виставку київських художників

23 червня 2016 року Черкаський обласний художній музей презентував виставку творів відомих українських київських художників декоративного мистецтва Галини Дюговської та Володимира Балибердіна.

Дюговська Галина Володимирівна член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва. Сполучаючи різні матеріали вона створює арт-об’єкти з текстилю, лози, флористичного матеріалу. В її лаконічних, стриманих роботах відчувається любов до давніх традицій українського народу, його історії. Саме переосмислені давні традиції є основою більшості творів мисткині. Галина Володимирівна автор багатьох об’ємно-просторових текстильних композицій (об’єм створює за допомогою дерева, металу, лози). На І Всеукраїнському трієнале з текстилю мисткиня отримала диплом в номінації «Кращий твір об’ємного текстилю».

виставка київських художників Черкаси

Галина Дюговська учасниця багатьох художніх виставок та міжнародних пленерів по створенню арт-об’єктів з лози як в Україні, так і за кордоном. У 2015 році вона разом з Володимиром Балибердіним за скульптуру «Янгол» зайняла 3 місце в номінації «Арт-об’єкти з лози» на Всесвітньому конкурсі, який проходив у Польщі. ЇЇ твори зберігаються в багатьох музеях, зокрема, в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, музеї історичних коштовностей України, Національному заповіднику «Софія Київська», Севастопольському художньому музеї, Будинку-музеї М.О. Волошина в Коктебелі, в музеї міста  Рудник (Польща) та в приватних колекціях.

Персональні виставки: Севастопольський художній музей (2005), Національний музей українського народного декоративного мистецтва (2008, 2015), музей історичних коштовностей України (2008), центр Української культури та мистецтв (2012).

виставка київських художників Черкаси

Галина Дюговська є куратором авторського проекту «Діалог з природою», а також організатором і куратором виставок: творів київських художників у Севастопольському художньому музеї імені М. Крошицького (2011, 2012), «Серпневий вернісаж прикладного мистецтва» в державному музеї книги і друкарства України, творів художників Києва в м. Баку, Азербайджан (в рамках культурної програми «Євробачення 2012»).

Балибердін Володимир Іванович член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України, очолює секцію декоративно-прикладного мистецтва Київської організації НСХУ, лауреат премії імені Катерини Білокур. В галузі декоративно-прикладного мистецтва працює більше 40 років. Він є організатором, куратором та учасником численних виставок, пленерів, мистецьких акцій як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, Володимир Балибердін є ініціатором та організатором першої Всеукраїнської виставки «Сучасне мистецтво вогню» (кераміка, метал, скло).

На виставці представлено творчий доробок митця за останні роки та ретроспективні роботи різних періодів творчості. Впродовж багатьох років художник створює ювелірні прикраси та роботи для оздоблення інтер’єру.

виставка київських художників Черкаси

У ювелірних виробах Володимир Балибердін майстерно використовує різноманітні технологічні прийоми художньої обробки металу, кістки, перламутру коштовного каміння та гарячу емаль. Вільне володіння різноманітними техніками та матеріалами, вимогливість до себе, постійна робота над удосконаленням своєї майстерності перетворює його роботи на справжні витвори ювелірного мистецтва.

Впродовж багатьох років Володимир Балибердін створює унікальні прикраси з різьбленим орнаментом по перламутру, кістці та бивню. В орнаменті художник використовує традиційні давні мотиви та символи: квіти, казкові птахи та їх авторські інтерпретації. В останні роки митець захопився ще одним видом декоративного мистецтва – лозоплетінням. Техніка надихнула митця на серію робіт з імітацією лозоплетіння в металі, як в ювелірних прикрасах, так і в інтер’єрних роботах.

Твори митця зберігаються в багатьох музеях України, зокрема, в Національному музеї українського народного мистецтва, музеї історичних коштовностей України, Севастопольському художньому музеї, Будинку-музеї М.О. Волошина в Коктебелі  а також  в приватних колекціях в різних країнах світу.

Про це повідомили в Черкаському обласному художньому музеї.

Джерело: procherk.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *