У Черкасах прийняли програму, за якою розвиватимуть позашкільну освіту

Програму розвитку позашкільної освіти Черкас на 2017-2021 роки розглянув сьогодні виконавчий комітет міської ради. Її обговорення викликало жваві дискусії, адже йдеться про мільйони гривень, які виділяються з бюджету на реалізацію програми. Члени комісії назвали програму недопрацьованою, але врешті погодили її. Тож  цьогоріч на розвиток позашкільної освіти має бути виділено 17 мільйонів гривень.

Повідомляє “Про Все”.

Як пояснив заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Євген Степко, програма позашкільної освіти зазнала змін у частині кількості позашкільних гуртків.

– Якщо на 1 січня працює 415 груп у 5 позашкільних закладах, то у програмі затверджено, що з 1 вересня їх буде не більше 380 груп. Тобто скорочення на 35 груп. Це дає економію коштів, що в розрахунку на рік майже 2,5 мільйони, – зазначив Степко.

Натомість директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган зазначила, що ця програма написала так, що по ній не видно серйозного результату.

– Натомість ми бачимо найбільшу кількість педагогічних працівників, яким розписані ставки, найбільшу вартість учня у позашкіллі. Показниками ефективності і якості по програмі мають бути, перш за все, показники того, скільки дітей ми забрали з вулиці, наскільки менше стало випадків потрапляння дітей на облік в поліцію, – переконана Джуган.

Загалом на позашкілля всіх напрямків (освітніх, спортивних, культурних) з міського бюджету, за словами Наталії Джуган, витрачається майже 80 мільйонів гривень.

– До позашкілля належать не тільки заклади освіти. Тому ми маємо говорити про всі напрямки, а не тільки про освітні, – наголосила Наталія Джуган.

Та врешті після дискусії члени виконкому таки прийняли програму розвитку позашкільної освіти Черкас.

– Програма є, її можна критикувати, що вона недосконала, але ніхто не пропонує альтернативу, – зауважив наприкінці дискусії заступник міського голови Черкас Станіслав Овчаренко.

Фото http://provce.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *