У Черкасах розвивається ІТ-індустрія

Понад 50 офісів компаній та 1500-1700 фахівців наразі задіяні в IT-індустрії Черкас. Такі дані наводить спільнота програмістів DOU, пише vikka.ua.

У місті працює IT-кластер, а також є багато освітніх ініціатив для новачків. Зокрема у двох вишах міста можна отримати освіту програміста, а отримати знання та підвищити кваліфікацію можна на безкоштовних курсах з підготовки IT-спеціалістів.

Станом на грудень 2016 року середні зарплати програмістів у Черкасах становили 500 доларів – для спеціалістів рівня Junior та 1200 доларів для – Middle.

“Черкаси дивним чином поєднують в собі комфорт життя маленького містечка, динамічний розвиток IT-підприємництва та потужний освітній рух в IT. На 300 тисяч населення в Черкасах працюють офіси понад 50 IT-компаній і близько 15 волонтерських освітніх ініціатив. Найбільша ініціатива – GeekHub щороку відбирає і навчає 350 студентів 12-ти різних IT-спеціальностей. Тільки цей проект дає локальному ринку кілька сотень молодших спеціалістів щороку”, – зазначає співзасновник проекту Нік Курат.

Сприяє розвитку індустрії у місті і нещодавно створений рядом компаній Черкаський IT-кластер.

“ІТ-кластер працює у Черкасах більше року. Хоч він і молодий, але корисний для тих, хто організовує IT-івенти та тих, хто хоче чомусь навчитися”, – говорить IT-фахівець Сергій Цибровський.

Фахівці називають Черкаси чудовим містом для новачків у сфері IT, адже тут є безліч курсів та освітніх програм. Однак недоліком є близьке розташування з Києвом, у зв’язку з чим багато фахівців виїжджає працювати туди.

“За останні 4 роки я побував на IT-івентах у таких містах України, як Дніпро, Кременчук, Полтава, Кропивницький, Київ, Одеса, Миколаїв, Хмельницький, Чернівці, Львів і Черкаси. І я з упевненістю можу сказати, що по параметру “розвиток IT-руху” Черкаси обігнали всі невеликі міста нашої країни. Ясна річ, до Києва і Львова ще далеко, але і Черкаси саме по собі дуже маленьке місто, щоб змагатися з такими гігантами”, – додає Сергій Цибровський.

Фото http://vikka.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *