У Черкасах триває інвестиційний форум

На Міжнародному інвестиційному форумі вже розпочались панельні дискусія щодо інвестиційних перспектив Черкащини.

Повідомляє “Інфоміст”.

“Ми можемо і повинні стати повноцінними гравцями на ринку залучення іноземного капіталу, технологій, тощо. Ми повинні мислити глобально, діяти локально, конвертуючи кращі ідеї в конкретні проекти регіонального розвитку”, – розпочав дискусію голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

За його словами, роль влади полягає у забезпеченні зрозумілих та прозорих механізмів ефективної взаємодії. Саме таким механізмом повинна стати Агенція регіонального розвитку. У цьому інструменті вже закладений баланс інтересів і прагнення реалізувати амбітні проекти розвитку.

Нагадаємо, що її засновниками стали і влада, і бізнес, наука і громадські організації.

“Я можу стверджувати, що ми починаємо конкурентну боротьбу між регіонами. Хто перший сформує необхідні передумови для розвитку, хто перший створить якісні інвестиційні продукти, хто перший почне впроваджувати інфраструктурні проекти – той буде на багато років попереду”, – зауважив Ткаченко.

Очільник області зазначив, що Черкащина має гарні умови для ведення сільського господарства. Але ми недостатньо переробляємо, а експортуємо як сировину. Саме тому на сьогодні приділяють увагу розробці агроіндустріальних парків.

Наступник кроком буде пошук партнерів і створення в області технологічних, інноваційних парків.

“В області навчаються 43 тисячі студентів, із яких 20 тисяч – “технарі”. Вони потім ідуть працювати за середню заробітну плату 150 доларів. Перспектива території з дешевою робочою силою нас не надихає. Саме тому ми активно вивчаємо світовий досвід у створенні технопарків, центрів підготовки ІТ-спеціалістів, центрів розвитку підприємництва. Коли десь почуєте про якісь обшуки ІТ-фірм – знайте, то не про Черкащину! Ми в одному автобусі їздимо з айтішниками вивчати кращі практики. І в тому наша принципова відмінність – ми справді територія співпраці, – наголосив Юрій Олегович.

Також Черкащина готова сприяти розвитку логістичних центрів, особливо на Уманщині, пропонує майданчики для інвестицій у розвитку альтернативної енергетики, одним із стратегічних напрямів роботи є екологічна безпека та збереження довкілля.

Область пропонує близько 600 га земельних ділянок промислового призначення та 80 тис кв м комерційної нерухомості під реалізацію інвестиційних проектів. За словами Юрія Ткаченка, найближчим часом буде запущено он-лайн базу інвестиційних пропозицій.

Фото http://infomist.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *