У Черкасах відбувся фестиваль телерадіопрограм «Кобзар єднає Україну»

Із 19 по 23 травня на базі філії ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція» на Черкащині відбувся III Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну», співорганізатором якого є Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

Повідомляє “Нова Доба”.

Участь в урочистій церемонії відкриття фестивалю взяв перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, відомий громадський діяч Микола Томенко, представники обласної влади та громадськості. Серед учасників фестивалю – телерадіожурналісти зі всієї України, а також з Іспанії, Білорусі, Німеччини, Грузії та Туреччини. Усього на розгляд журі фестивалю надійшло майже 100 телевізійних та радіопрограм.
Окрім конкурсних переглядів, програмою фестивалю було передбачено проведення майстер-класів, творчих зустрічей, спілкування у журналістському середовищі.

Під час відвідин Холодного Яру учасники фестивалю відвідали резиденцію гетьмана України Богдана Хмельницького в селі Суботів, познайомились із Мотронинським монастирем, історико-культурним заповідником, заклали Алею єдності та символічно посвятили ручки (головну зброю журналіста) у Козацькому ставі. Окремою сторінкою культурно-ознайомлювальної програми фестивалю стало знайомство із Золотоношею. Також журналісти мали нагоду зустрітись із відомим черкаським волонтером та письменником Валерієм Макеєвим, який презентував свою нову книгу про реалії гібридної війни та військовий конфлікт на Сході України «Призраки Президента».
Цікавою для всіх була зустріч із потужною делегацією з Білорусі, під час якої журналісти могли порівняти рівень свободи слова в Україні та Білорусі та подискувати з цього приводу. До речі, білоруських колег зібрала в Україні Асоціація журналістів Білорусі.
Підсумки фестивалю було підбито у день вшанування великого Кобзаря та одразу після велелюдної ходи до могили поета. Нагородження переможців цьогорічного фестивалю відбулося у великій залі музею Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі.
Гран-прі фестивалю «Кобзар єднає Україну» здобув телефільм з Луганщини «Боротьба за Щастя» – про розв’язану Росією війну на Сході України. А кришталевий символ за найкращу радіопрограму поїде на Полтавщину. Не залишилися без нагород і представники філії ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція».

У Черкасах відбувся фестиваль телерадіопрограм «Кобзар єднає Україну»

Переможці ( перші місця) серед телефільмів:
• У номінації «Обніміться ж, брати мої»: філія ПАТ НСТУ «Волинська регіональна дирекція» за програму «І буде син, і буде…». Автор і режисер − Марія Андрушко, редактор − Ольга Куліш, оператор − Валерій Фетисов, монтаж − Анжела Шабала, графіка − Микола Кушнірук.
• У номінації «Тарасовими шляхами»: філія ПАТ НСТУ «Вінницька регіональна дирекція» за телепрограму «Грані». Автор − Ольга Орел, режисер − Ольга Мовчанюк, оператор − Володимир Черніков.
• У номінації «Україно, рідний краю»: філія ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція» за телепрограму «Ми − українці». Автор − Діана Кметюк, режисер − Микола Волощук, оператори − Микола Назарчук, Тамаз Горозія, Анатолій Бойчук, Олександр Костирко.
• У номінації «Ще не вмерла України ні слава, ні воля»: філія ПАТ НСТУ «Херсонська регіональна дирекція» за телепрограму «Герої не вмирають. Олександр Райхерт». Автор − Тамара Муравицька, режисер − Василь Середюк, оператор − Артем Ковальчук.
• У номінації «І оживе добра слава, слава України»: філія ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція» за телепрограму «Гетьманська кухня». Автори − Олександр Савенко, Валерій Галан, режисер − Дмитро Крижанівський.
• У номінації «Славні нащадки славного роду»: філія ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція» за телепрограму «Доторкнутися до вічності. О.Архипенко». Автор та режисер − Олена Гусєва, звук − Ігор Єрошев, відео-арт − Ігор Єрошев.
• У номінації «Діла добрих оновляться, діла злих загинуть»: філія ПАТ НСТУ «Вінницька регіональна дирекція» за телепрограму «Ой, у лузі червона калина…». Автор та режисер − Марина Сенчик, звук − Катерина Кирилюк, оператор Макогон.
• У номінації «Згадати, щоб перемогти»: філія ПАТ НСТУ «Полтавська регіональна дирекція» за телепрограму «Соловецькі в’язні з України». Автори − Ольга Ніколенко, Наталія Іванченко, режисери − Наталія Іванченко, Дмитро Старіков, оператор − Дмитро та Максим Старікови.

Фото http://novadoba.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *