У Черкасах відбувся семінар для підприємців “Як знайти бізнес-партнера в ЄС”

У Черкасах відбувся семінар для підприємців “Як знайти бізнес-партнера в ЄС”, організований Представництвом ЄС у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Європейською Мережею Підприємств, повідомляє Інфоміст.

На семінарі обговорили переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі для українських підприємців, можливості COSME (Competitiveness of Small and Medium Enterprises) та європейської програми підтримки малого та середнього підприємництва для розвитку бізнесу в Україні. Мета заходу – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Експерт Європейської Мережі Підприємств Микола Чайка презентував присутнім можливості Enterprise Europe Network як інструменту пошуку партнерів та інвесторів за кордоном. Фахівець Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Віта Вдовиченко ознайомила із програмою Федерального міністерства економіки та енергетики Fit for Partnership with Germany (“Готові до співпраці з Німеччиною”).

Директор TM HYBRO Владислав Сушко поділився власним досвідом пошуку партнерів у країнах Європейського Союзу. Компанія працює із гібридними системами опалення, яка відзначається високою економічністю. На сьогодні продукція представлена у 14-ти країнах Європи. А в Україні цими технологіями опалюється 500 тис метрів квадратних житлової площі.

Владислав Сушко нещодавно відвідав Німеччину за програмою Служба Старших Експертів (SES), де йому вдалося підписати трирічний контракт на півмільйона євро, вивівши компанію в лідери українського ринку. На його переконання, головне, що має робити бізнесмен або ж потенційний бізнесмен – не втрачати можливостей.

– Черкаська Агенція регіонального розвитку допомогла мені взяти участь у цій програмі. Ми відвідували найбільші світові компанії, вчилися менеджменту, але його, звісно, перейняти складно, зважаючи на наші реалії. Нам читали лекції по менеджменту найкращі фахівці. Дізналися низку нюансів у роботі закордонного бізнесу, бізнес-етикету. Наприклад, у Німеччині не подають жінці пальто, бо вони сприймають це як сексизм. Інша частина програми – індивідуальні зустрічі, на це також виділяли окремі кошти. Ви отримуєте нереальний досвід спілкування із різними людьми.

Довідково: Німецька Служба Старших Експертів – є провідною громадською організацією Німеччини, яка об’єднує фахівців пенсійного віку різного профілю, які готові на громадських засадах надавати консультаційні послуги за кордоном. Починаючи з 1983 року ця некомерційна організація пропонує допомогу переважно у країнах з перехідною економікою, а також у самій Німеччині. Співзасновниками SES є Федеральний союз промисловості (BDI), Федеральне об’єднання роботодавців (BDA), Німецька торгово-промислова палата (DIHK) і Центральне об’єднання ремісників (ZDH). Діяльність SES за кордоном фінансується Федеральним міністерством економічної співпраці та розвитку (BMZ).

Сушко навів приклад, як завдяки наполегливості можна досягти результату:

– Через посольство я знайшов контакти зацікавленої у моїй продукції особи. Дзвоню – ця людина якраз, виявляється, через тиждень планує відвідати Україну. Ми зустрілись в аеропорту, ми поспілкувалися, я розумію, що йому потрібно. Тому не розповідаю про технології, одразу показую, на чому він може отримати гроші. Потім почався період підготовки договорів. І тут я їду в Німеччину за програмою SES. І, як не дивно, наше місто знаходилось поруч із Амстердамом. Я приїхав і ми підписуємо контакт на більш як 400 тис євро на 3 роки. Все через один дзвінок. Використовуйте контакти, налагоджуйте їх, користуйтесь усіма платформами для комунікацій.

Керуючий партнер однієї із юридичних фірм Черкас Максим Полішкевич розповів про юридичну складову співпраці з іноземними партнерами. На його переконання, у випадках співпраці із іноземними партнерами, варто особливу увагу приділяти контрактам та не лінуватися прописувати найменші деталі.

Юридичний експерт закцентував увагу на важливих складових договору про співпрацю, а саме: на умовах оплати, дієвих банківських механізмах, термінах постачання, прописування форс-мажорних ситуацій та штрафних санкцій, реквізитах. А також навів кілька прикладів із власного досвіду щодо вирішення спорів у судах.

Мало хто із українського бізнес-середовища усвідомлює, що вихід на європейський ринок може врятувати та стати поштовхом до розвитку, якщо той знаходиться у кризовому стані. Промовистий приклад — черкаська меблева компанія “Фабрикант”. Її співзасновник і генеральний директор Євген Чернєй знайшов вихід та взяв курс на європейські ринки. І саме завдяки співпраці із європейським партнером, поєднанню європейської культури ведення бізнесу й виробництва компанія спершу стала успішною на вітчизняному ринку, а потім закріпила за собою статус європейського меблевого виробника.

Фото Інфоміст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *