У Черкасах відкрилась виставка писанок

14 березня 2017 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка писанок, різьблянок (шкаралупа яйця, декорована технікою різьблення) та вишитих прикрас двох молодих київських майстринь Тамари Федоренко та Ганни Савенко.

Повідомляє “Про Все”,

Саме цією виставкою художній музей розпочав цикл заходів до одного із головних християнських свят – Пасхи. На виставці представлено різні види писанок як традиційних, так і нетрадиційних, а також вишиті прикраси та роботи, виконані аквареллю.

Писанки Тамари Федоренковиконані традиційною восковою технікою аніліновими барвниками на курячих, гусячих та страусиних яйцях. Кожен образ було створено за попередньо підготовленими ескізами. ЇЇ роботи знаходяться у приватних колекціях України, Польщі, Литви, Швеції, Росії, Англії, Франції, Італії та Бельгії. Представлені на виставці панно з писанок («Три Різдвяні свята», «Дерево життя Берегиня», «Великодній Тризуб», «Храми України», «Тарас. Коловорот життя») експонувалися на багатьох міських, регіональних та всеукраїнських виставках.

blank

На виставці представлено рідкісний вид декоративно-прикладного мистецтва – різьблення по шкаралупі яйця. Різьблянки Ганни Савенко – це приклад філігранної роботи з надкрихким матеріалом. Свої твори Ганна створює за допомогою гострої голки, відтак в одній шкаралупі можна нарахувати до двох тисяч отворів.

blank

Роботи Ганни Савенко мають у себе артисти української та зарубіжної естради. Мають популярність оригінальні витвори й закордоном, зокрема в Америці, Францiї, Iталiї, Канаді та Ізраїлі. Дуже цінуються роботи майстрині в Польщі та Білорусії, куди Ганна їздила для вивчення традицій побуту та технік рукоділля.Також Ганна їздить по селах, переймаючи досвід майстринь-вишивальниць, вивчає старі та забуті техніки плетіння, щоб відтворити їх в своїх роботах, давши нове життя.

blank

“Створюючи сучасні прикраси, я поєдную досвід минулого із стилем життя сьогодення. Хочу показати, що вишивка доречна не тільки на вишитих сорочках та рушниках, а й в повсякденному житті сучасної жінки, – зазначила Ганна Савенко. – Я не стою на місці, а постійно вдосконалюю свої роботи, роблячи їх більш цікавими та неординарними. Кожним вузликом я намагаюсь передати частинку позитиву та захоплення красою та розмаїттям життя”.

Фото http://provce.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *