“У Черкасах відкриють особливий літературний світ”, – Л. Фіть

Із 7 до 9 квітня у Черкасах проходитиме перший у місті книжковий фестиваль. На цю довгоочікувану подію приїдуть знані в Україні письменники й видавці. За словами головного організатора заходу Людмили Фіть, цей фестиваль відкриє в Черкасах особливий літературний світ, передає кореспондент “УНН-Центр”.

− З якими відомими особистостями можна буде зустрітися на книжковому фестивалі?

− Ми довго працювали над тим, аби на наш фестиваль приїхало якомога більше цікавих особистостей, не лише письменників. Вже точно відомо, що гостями книжкового фестивалю стануть сучасні українські автори, які приїздили до Черкас із презентаціями книг. Це і брати Капранови, і Дара Корній, і Олександр Михед, і Ірен Роздобудько. Вперше на Черкащину завітає український письменник та журналіст із Закарпаття Мирослав Дочинець, драматург, художник, “маестро” Лесь Подерев’янський та блогер, художник, письменник, арт-куратор Іван Семесюк. Також нашу літературну подію відвідає Василь Шкляр, Міла Іванцова. У соцмережі “Фейсбук” ми опублікували програму фестивалю на офіційній сторінці Черкаського книжкового фестивалю. Там можна відслідкувати хто, коли і в який час виступатиме. Фестиваль триватиме впродовж трьох днів, тож кожен день буде насичений зустрічами з відомими особистостями, лекціями, розвагами.

− Ви сказали, що серед гостей фестивалю будуть і брати Капранови, герої чиїх книг вживають нецензурну лексику. Як Ви вважаєте, чи має вона право на існування в сучасній літературі?

− Щодо нецензурної лексики, то я вважаю, що вона має право на існування в літературі, а читати книги, де є лайка чи ні, це вже моє право. Але скажу чесно, перечитавши майже всі твори, написані братами Капрановими, і не згадаю, де я натрапляла на лайливі слова.

− Які черкаські видавництва представлять свою продукцію на фестивалі?

− Із черкаських будуть видавництва “Вертикаль” Ю.Чабаненко, “Інтролігатор” та редакційний відділ Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

− Можете назвати п’ять книг, які стануть неочікуваними для гостей фестивалю?

− Всі книги будуть неочікуваними, оскільки видавці привезуть новинки. Вони намагаються встигнути надрукувати якомога більше гарних книг спеціально до нашого фестивалю. До того ж, Черкаський книжковий фестиваль пройде перед Книжковим Арсеналом-2017. Деякі автори саме в Черкасах вперше презентуватимуть нові видання.

− Нині в літературі набирають обертів нові жанри, наприклад, non-fiction, або наукова фантастика. Чи будуть на фестивалі представлені новаторські рішення стилів, які не можна зарахувати до жодного жанру?

− До новаторського рішення стилю я б зарахувала артбук про ідеологічний бізнес “Зажечь огонь идеи” від видавництва “Arthuss”. Видання має унікальну верстку та численні малюнки Ігоря Заболотного, що візуалізують зміст книги, зокрема основні ідеї. Також чекаємо новинку від видавництва “Кальварія”. Це найвідоміший роман кращого грузинського романіста XX століття, легендарного Грігола Робакідзе “Зміїна сорочка”, вперше виданий українською мовою. А взагалі, на наш фестиваль приїдуть сучасні українські письменники, які презентуватимуть в основному художні книги.

Фото http://region.unn.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *