У Черкасах відзначили волонтерів

Нагородити та особисто висловити слова подяки людям, які не жаліючи власних сил самовіддано допомагають тим, хто найбільше того потребує, а саме волонтерам, зібралися сьогодні представники обласної влади та Центру допомоги учасникам АТО.

Повідомляє “Вичерпно”.

І це скоріше не нагороди, адже самі волонтери не дуже охоче приймають слова вітання на свою адресу, а визнання їхнього внеску в розвиток українського суспільства. Адже якщо раніше волонтерський рух і не був в авангарді української державності, то наразі 80% суспільства довіряють саме волонтерам.

І хоч волонтери за ці декілька років втомилися, проте не заламалися, говорить засновниця БФ «Час надії», військовий капелан Лариса Когут:

«Деякий час назад з’явилася така спільнота, дуже потужна — це волонтери. Це люди, які мали свої плани, свої мрії, свою мету, кудись ішли, але війна нас зупинила і повернула в іншому напрямку. Ми об’єдналися, тому що йдемо разом до перемоги. Нам важко, ми вже втомлені, але не зламані, ми йдемо далі до тих, кому боляче, кому гірше, ніж нам. І знаєте, у нас жартують: «Чому в Україні ще немає ядерної зброї, бо ще не дали завдання волонтерам».

І цей день для волонтерів не сприймається як привід для святкування, а як нагадування, що ще не час відпочивати, зараз час діяти.

«Сьогодні просто день, який нагадує кожному з нас, хто любить Україну, що ми щось їй винні, що ще не час зупинятися, а треба йти до кінця», — сказала волонтер Шполянського району  Лілія Усик.
Та найбільше сучасні волонтери мріють, що наступного року, у День волонтера, вони перестануть бути військовими волонтерами і просто будуть допомагати тим, хто цього потребує.

» У мене є одна мрія, щоб наступний День волонтера ми зустрічали його не як військові волонтери, а як звичайні, які будуть допомагати дітям, безпритульним тваринам і просто розвиватимуть громадянське суспільство», — заглянув у майбутнє координатор ГО «Наш батальйон» В’ячеслав Скічко.

” Кожен із вас — це герой, — перед тим як вручити почесні відзнаки сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, — та людина, яка показує наступному поколінню, як треба дбати про свою рідну землю, як її треба любити, як треба допомагати ближньому своєму. І саме цей дух, це бажання захищати рідну землю нам важливо передати нащадкам”.
Також він наголосив, що черкаські волонтери відомі по всій Україні, а головне, їх знають всі військові підрозділи на передовій, що говорить про їх величезний вклад в обороноздатність країни.

І дійсно, якщо раніше волонтерський рух не був таким масовим, був десь на другому плані, не всіма помічався, то зараз він набув особливого значення. На думку голови обласної ради Олександра Вельбівця, «саме зараз, в ці буремні часи відбулося переосмислення суспільства про роль і місце волонтера».

“Я хочу щиро подякувати від усієї громади Черкащини вам і низько вклонитися, що ви, не зважаючи на свої особисті проблеми, не рахуючись із фінансовими витратами, що відриваєте себе від сім’ї, повністю віддаєтеся підтримці тих людей, які цього потребують”, — сказав Олександр Іванович.

Щоб все таки відзначити волонтерів Черкащини представники обласної влади вручили їм грамоти та інші почесні нагороди.

Фото http://vycherpno.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *