У Черкасах владці та громадяни міста вчилися правильної комунікації між собою

Представники інституту “Республіка” 14 квітня провели тренінг із організації публічних консультацій для черкасців, активістів та органів влади, передає кореспондент cherkassy.today.

Під час тренінгу, присутні могли дізнатися про перспективи та пропозиції урядової політики, які надають можливість мешканцям впливати на рішення, які ухвалює місцева влада. Також владці та активісти мали змогу попрацювати в парах і випробувати на собі цей самий процес комунікації – публічні консультації.

Заступник голови Всеукраїнського громадського об’єднання інститут “Республіка”, одна із засновниць “Активної громади” Олександра Скиба каже, що цей тренінг дуже корисний і цікавий, адже завдяки ньому, можна було дізнатися як налагодити конструктивний діалог між органами влади і мешканцями.

“Мені, як тренеру, було дуже приємно, що на самому заході були і представники органів місцевого самоврядування, і активні мешканці міста,- ділиться вона.- Коли кожна із аудиторій говорили про те, що хотіли б комунікувати один з одними, конструктивний діалог вже почав вибудовуватися під час самого тренінгу”, – сказала вона.

Під час заходу, присутні обговорювали теми, які стосуються проблематики Черкас, працюючи в групах. За спостереженнями Олександри Скиби, цим людям не байдуже майбутнє міста і вони готові долучатися та комунікувати задля кінцевого результату.

Директор департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод каже, в розрізі тих заходів та дій, які здійснюються в її департаменті, для неї було досить корисно дізнатися про ще один інструмент співпраці з громадськістю та залучення людей до обговорення суттєвих та важливих питань. Цей інструмент є не лише важливим, але і дієвим в деяких процесах, над якими вони наразі працюють.

blank

“Ми обов’язково будемо використовувати механізм публічних консультацій в своїй роботі”,- каже вона.

Депутат міської ради Максим Шило ділиться, що надважливим для нього було побачити досвід публічних консультацій в інших містах, також цей інструмент дозволить врахувати думку людей різних верств населення в подальшій роботі органів місцевого самоврядування.blank

Марина Бакланова, заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради каже, що одним із найактуальніших питань по роботі із дітьми та молоддю зокрема є підвищення рівня участі частини членів громади у прийнятті рішень.

“Такі навчання дозволяють краще володіти інструментами в організації публічних консультацій як для пересічних громадян, так і для представників органів місцевого самоврядування, – каже вона.- Ті знання, які ми сьогодні набули, будуть слугувати для нас підґрунтям, якомога частіше використовувати такі елементи участі, як публічні консультації “, – зазначила Бакланова.

Автор Тетяна Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *