У Черкасах вперше відбувся форум-театр “Право вибору переселенців”

Інститут “Республіка” заснував таку ініціативу як форум-театр задля вирішення соціальних проблем. 13 квітня такий захід відбувся у Черкасах, де учасники вистави та глядачі обговорили існуючі проблеми у сфері виборчого права внутрішньо-переміщених осіб, передає кореспондент cherkassy.today.

Координатор всеукраїнської ініціативи “Активна громада” у місті Рівне Наталя Малиновська пояснює, що така ініціатива, як форум-театр відбувається більше, аніж у двадцятьох містах України. Це і міста обласного, районного і місцевого значення.

“Взагалі ідея виникла в тому, щоб привернути увагу людей до права вибору переселенців, яким чином їм можна обирати, приймати рішення та долучитися до життя громади,- пояснює вона.- У Черкасах форум-театр відбувся цікаво, плідно, інтерактивно. Надзвичайно приємно було працювати з учасниками, адже вони активні, прагнуть змін, в них є досвід, бажання, вони згуртовані та цілісні. Вони є вже частиною Черкас і неодноразово про це заявляють. Кожне місто, що проводить форум-театр, має свої особливості”.

За словами Наталі, в Черкаській громаді вже є хороші перспективи, були зроблені висновки після цієї зустрічі, налагоджені нові контакти.

Керівник ГО “Спільнота переселенців з Донецька та Сходу України в Черкаській області” Олександр Лавриненко каже, такий захід був дуже цікавим та корисним для них, адже за чотири роки перебування в Черкасах, проблеми ВПО відійшли на задній план.

“Було цікаво знайти рішення наших проблем саме в діалозі. Форум-театр повинен існувати і надалі, адже нам дуже сподобалося”,- каже він.

Дончанка Яна Мельникова ділиться, такий незвичайний досвід вона отримала вперше. ” Це такий собі спосіб вирішення багатьох проблем та задач, безконфліктним способом. Тут можна подивитися на ситуацію зі сторони, взяти участь самому і зануритися в ті моменти, які за чотири роки перебування тут, відійшли на задній план, – пояснює вона.- Ми дійшли до такої точки, коли вже опускалися руки, а завдяки цьому заходу, зрозуміли, що в нашої спільноти і особисто в мене є ще ресурс. Ми зробили свій вибір і будемо боротися за свої права”.

blank

За словами Координатора всеукраїнської ініціативи “Активна громада” у місті Черкаси Марини Гур’янової, сама підготовка відбувалася дуже стихійно, але при цьому ті результати, яких вони досягли, дали поштовх і новий виток людям, які вже стали частиною нашої Черкаської громади.

Форум-театр – це метод інтерактивної роботи з різними прошарками суспільства, спрямований на вирішення соціальних проблем. Сутність форум-театру полягає у пошуку шляхів вирішення проблеми чи виходу зі складної життєвої ситуації в межах запропонованої теми вистави спільно з глядачами.

Участь у постанові вистави взяла Черкаська спільнота переселенців з Донецька та Сходу України в Черкаській області. У презентації та обговоренні взяли участь ВПО, органи влади та активні черкасці.

Автор Тетяна Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *