У Черкасах започатковано будівництво нового храму

У Черкасах започатковано будівництво нового храму Української православної церкви Київського патріархату, повідомляє сайт Черкаської єпархії. 8 липня у мікрорайоні «Лісовий» (колишній Луначарського) митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан звершив чин освячення наріжного каменя новобудованої церкви на честь архістратига Божого Михаїла.

Архіпастирю співслужив настоятель парафії протоієрей Анатолій Лещенко та Черкаське духовенство. Митрополит Іоан розповів присутнім на святі вірянам про значання храму для християн, а зокрема про таїнства Сповіді та Євхаристії, які звершуються у храмі. Настоятель парафії у свою чергу подякував архіпастирю та всім присутнім на святі за спільну молитву. Зі словами подяки до присутніх звернувся і будівничий храму Бащенко Михайло Іванович.

Завершилося свято урочистим козацьким многоліттям.

Нагадаємо, архангел Михаїл здавна вважається покровителем Києва та всіх земель колишнього Київського воєводства, а відтак – Київської губернії (в тому числі й Черкас). Постать архістратига Божого Михаїла зображена на гербі Києва. Саме архангелові Михаїлу присвячені кафедральні собори Києва (УПЦ КП) та Черкас (УПЦ МП). Скульптура архангела Михаїла височить у центрі Майдану Незалежності в Києві та на верхівці пам’ятника захисникам України всіх епох у Черкасах. Раніше передбачалося побудувати Свято-Михайлівський храм УПЦ КП на в’їзді в Черкаси з боку Дніпра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *