У Черкасах запускають нову платформу громадського бюджету

Вдосконалення, внесені до електронної платформи бюджету, забезпечать такий рівень прозорості та захищеності процесу голосування, що могли би  врятувати будь-які вибори від крадіжки голосів. Про це стало відомо на прес-конференції розробників та ініціаторів проекту Громадського бюджету.

Про це інформує “Прочерк”

“Ми долучилися до розробки другої, оновленої, версії Громадського бюджету, оскільки вбачаємо у ньому потужний стимул для розвитку демократії, появи більшого числа активних і небайдужих людей. Ми вбачаємо у цьому проекті можливість розширення   волевиявлення для громади нашого міста, – зазначив  співрозробник платформи Громадського бюджету Черкас Віктор Євпак (ІТ-компанія «eKreative»). – Оновлена платформа Громадського бюджету передбачає ширші можливості для черкащан: відтепер, вони можуть голосувати не за 1, а за 4 проекти, – повідомив Психологія голосування дуже складна – люди можуть віддавати свій  голос не за той проект, що їм подобається, а за той, що має, на їх думку, більші шанси перемогти. Якщо вони бачать, що якийсь проект набирає багато голосів, то не хочуть «марнувати» свій голос на інший. Ми не лише розширили можливості обирати, але й спростили для черкащан процес знайомства із проектами, візуалізувавши кожен із них”.

Найголовніше удосконалення – у забезпеченні неможливості маніпуляцій під час голосування: для цього реєстрація користувачів відбуватиметься шляхом їх ідентифікації за банківськими даними (банк ІD). Це найпрозоріший спосіб електронного голосування – і цей же метод ми будемо пропонувати для впровадження у систему голосування за електронні петиції – ще один елемент прямої демократії, що нещодавно з’явився у Черкасах.

“Ми створили можливість приєднатися до проекту Громадського бюджету для всіх міст України, – зазначив співрозробник платформи Громадського бюджету Черкас Володимир Дибенко  («Artel Outsourcing Group»). – Крім того, платформу Громадського бюджету можна використовувати для отримання владою зворотного зв’язку із громадою щодо впровадження важливих для міста ініціатив. У перспективі ми плануємо створити можливість розподілу проектів за районами міста – аби люди могли краще орієнтуватися у поданих на конкурс численних проектах і обирати найбільш їм близькі.”

За словами куратора  проекту Громадського бюджету  Тетяни Харенко, сьогодні прикладу Черкас, що стали одними із перших у впровадженні Громадського бюджету,  послідували уже 50 міст України.  Торік – уперше в України – у Черкасах відбулося перше електронне голосування за проекти Громадського бюджету, яким скористалася значна частина мешканців міста. Цьогоріч вони  обиратимуть з-поміж 70 проектів – це значна кількість, і саме тому так важливо, що черкащани отримають ширші можливості брати активну участь у житті свого міста.

Фото http://procherk.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *