У Черкасах запустили унікальний фотопроект

Вперше родинну фотосесію в українському стилі черкащанка Світлана Бурлай зробила для своїх батьків, запросивши до участі всю родину. Такий оригінальний дарунок вона презентувала батькам на річницю весілля. Згодом ідея переросла в унікальний проект, і тепер усі охочі мають змогу взяти участь у незвичній фотозйомці, яку важко з чимось порівняти.

Про це повідомляє in.ck.ua.

“Дерево тримається корінням, а людина – сім’єю”

blank

blank

 

blank

Головна ідея зйомки – допомогти сучасним родинам подбати про сімейну історію для наступних поколінь і зберегти спогади про сьогодення в незвичному образі. Зазвичай у фотосесії бере участь декілька поколінь однієї родини: батько й мати, їхні діти та онуки. На фото зображують усю сім’ю разом і окремо кожну “гілку” родини. Для кожного учасника організатори добирають національний одяг відповідно до віку, а завершує фотосесію смачна родинна вечеря.

Я дуже люблю Україну, тому хочеться часточку своїх почуттів вкласти в серця українців та підтримати ідею відродження української культури і духовних цінностей. Такі почуття мені передали мої батьки, які своєю чергою перейняли любов до України від своїх батьків. У них навіть є окрема українська кімната, де зберігаються вишиті їхніми бабусями рушники та картини, а також речі минулого вжитку, що перейшли до них у спадок. За допомогою проекту хочеться кожній родині нагадати, що обов’язок українця – передати з покоління в покоління культуру нашої країни та її традиції.

Під час фотосесії мені подобається спонукати людей пригадувати свої почуття – обійнятися, поніжитися в обіймах один одного. На жаль, старше покоління рідко дозволяє собі такі моменти. Тому ми намагаємося “зловити“ у фотографії ці щасливі хвилини спогадів, зображуючи бабусь і дідусів, наче молодих, на возі, в сіні та в човні. Зазвичай у цей час люди поринають у ніжні почуття, і хочеться вірити, що ці емоції між ними залишаться і надалі. Під час однієї зйомки бабуся сказала діду, що буде зізнаватися йому в любові щодня, так її вразив цей процес!

Кожна родина по-своєму унікальна. Помітила цікавий факт, що у родинах з маленькими дітьми керівниками і головними героями зйомки є саме вони, що додає неабиякої жартівливості в сам процес. Задоволення від такої фотосесії отримують усі.

Світлана Бурлай

Як створюють колорит?

blank

blank

blank

blank

В підготовчому процесі до фотосесії організатори ретельно добирають національний одяг: у бабусі на плечах обов’язково присутня барвиста хустка та червоне намисто, у молодої дівчини – віночок із квітів зі стрічками та за бажанням корсет. Обов’язково всі члени родини вдягають національні вишиванки та сорочки, чоловіки – шаровари та брилі. За бажання можна вдягнути власний колоритний одяг. Всі герої позують босоніж.

Фотосесію проводять наприкінці весни та влітку під час заходу сонця. У цей час природа грає різними кольорами: захід сонця створює теплу атмосферу родини, у водах струмка відображаються стрункі берізки, квіти сяють різними барвами. Триває фотосесія близько 2,5 годин. Завершує зйомку родинна вечеря зі страв української кухні: паляниця, вареники зі сметаною, запашне сало з цибулею, печена картопля, огірки та помідори. Під час вечері родина втомлена, але переповнена позитивними емоціями, з апетитом починає трапезу. У цей час фотографи продовжують свою роботу, такі фото виходять максимально природними і показують справжню єдність родини.

Я люблю український стиль і традиції, живу в селі, тому мені все це припало до душі. Я рідко фотографуюся, і коли донька запропонувала взяти участь у фотосесії, мені ця ідея сподобалася. Під час зйомки нас переймали різні відчуття. Нас фотографували всією сім’єю на ретроавтомобілі, на возі з чоловіком, біля української прядки з доньками, на човні з онуками. Це дуже розчулило нас. А сама фотосесія виявилася не такою легкою справою, як здавалося. Тому за час зйомки вся родина трохи втомилася. Наприкінці нас запросили на українську родинну вечерю, де ми з великим задоволенням смакували шашличок з пампушками, а фотографи в цей час продовжували свою роботу. Це був приємний і несподіваний фінал вечора. Після цієї фотосесії діти зробили мені незвичний подарунок –  полотно, на якому зображені ми з чоловіком на возі.

Хочеться, щоб такі проекти пробуджували родини ставати чуйними та уважними до своїх близьких. Щоб, поглянувши на такі фотографії, у вас теж виникло бажання об’єднати свою родину в єдине ціле та зберегти пам’ять на довгі роки.

Ольга Андріївна,

учасниця колоритної фотосесії

blank

blank

Учасників фотосесії фотографують у різних локаціях: на березі річки й на човні, на возі або в сіні, на автомобілях та на гойдалці, біля хатини-мазанки та, наприкінці, за щирою родинною вечерею. Після колоритної зйомки родина отримує близько 70 різнопланових фотографій у сучасній обробці або ретростилі, насичених українською тематикою. За бажання фото можна роздрукувати, а також зробити фотокнигу, відеоролик або полотно (картину). Такі варіанти стануть незвичним подарунком до свята кожному члену родини.

Ініціатором родинної фотосесії був я. Всі рідні підтримали ідею, тому що життя така річ, сьогодні ми є, а завтра може вже і не бути. Потрібно зберегти найцінніші моменти життя на фото. У багатьох є фотоапарати, але організувати родинну фотозйомку самостійно чомусь не можемо.

Нас було 10 чоловік: я с дружиною, її батьки з сестрою і племінницею та наші діти. Хотілося б, щоб і мої родичі також були присутні, але так сталося, що не було кого запросити…

Фотосесія була незвичною, ми ніколи не фотографувалися разом, тим паче в таких костюмах. Із нами працювали 2 фотографи, весь процес проходив динамічно. Батькам особливо сподобалось фотографуватися на човні.

Анатолій

учасник колоритної фотосесії

За допомогою цього проекту організатори хочуть зберегти історичну цінність української родини. Адже Україна складається з родинних дерев, які зуміли передати від покоління до покоління свої почуття любові до батьківщини. Саме тому, в проекті важливою є ідея поєднання родини й України!

Фото http://in.ck.ua/ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *