У Черкасах затвердили заходи щодо запобагання пожеж

В Україну прийшла спека, за даними Гідрометцентру найближчим часом температура може сягнути захмарних +37 градусів. Із метою запобігання виникнення пожеж  у природних екосистемах у цей надзвичайно пожежонебезпечний період та своєчасної підготовки органів управління і служб цивільного захисту до протидії пожежам, 25 червня у режимі відео конференції відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це інформує сайт “Ліси Черкащини”.

Селекторна нарада проходила під головуванням першого заступника голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, віце–прем`єр міністра – Міністра регіонального розвитку будівництва та житлового комунального господарства Геннадія Зубка та за участю керівництва обласних державних адміністрацій, представників регіональних органів ДСНС і управлінь лісового та мисливського господарства.

На нараді були розглянуті питання щодо здійснення превентивних заходів по попередженню та ліквідації пожеж в екосистемах держави та організації роботи по зменшенню кількості пожеж в екосистемах та підготовчі заходи щодо попередження і протидії лісовим пожежам.

На Черкащині утримується антициклональний характер погоди. Середньодобова температура повітря на 5-6º вище кліматичної норми на цей час і залишаться аж до початку наступного тижня. Температура повітря вдень 28-30°, вночі 18-21°. Висока температура та відсутність опадів призводить до значного висушування ґрунту і зростанню показника пожежної небезпеки.

У зв’язку з цим, на Черкащині передбачається виконати спеціально розроблений комплекс заходів щодо попередження пожеж в екосистемах.

Зокрема, від сьогодні розпочато цілодобове спостереження за лісами та їх патрулювання. Також буде максимально обмежено до особливого розпорядження доступ населення та в’їзд автотранспортних засобів у лісові масиви. До цієї роботи крім працівників лісового господарства, також будуть залучені рятувальники та співробітники національної поліції. У випадку виявлення порушників протипожежного режиму до них будуть застосовуватися заходи адміністративного впливу.

Окрема увага приділяється засобам масової інформації на які буде покладено роз’яснення населенню необхідності суворого дотримання правил пожежної безпеки, розуміння власної відповідальності.

Фото “Ліси Черкащини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *