У Черкасах завершився всеукраїнський чемпіонат кінологів

Уже четвертий рік поспіль у Черкасах любителі чотирилапих змагаються між собою у швидкості, спритності та кмітливості. У Долині троянд так відбувається “Cherkasy Open Agility” – XXI Чемпіонат України із аджиліті, розповідає «Нова Доба».

Аджиліті – це міжнародний кінологічний вид спорту, в якому спортсмени з собаками долають перешкоди за умови певної послідовності. Сьогодні вміння своїх песиків долати перешкоди на трасах “аджиліті” та “джампінг”, перестрибувати бар’єри і слухати команди демонструватимуть 76 учасників із усієї України. Географія заявок на участь: Суми, Харків, Київ, Маруполь, а також представники з Черкас.

Головний і єдиний суддя на цих змаганнях – Антон Кудрін. Чоловік родом із Росії, там оцінював дуже багато змагань, а із 2014 року оцінює подібні змагання на міжнародному рівні, зокрема і в Україні. Черкаси чоловік відвідує уперше, проте з більшістю учасників знайомий давно, адже мав змогу оцінити їхні вміння на попередніх міжнародних змаганнях, що відбувалися в інших містах України.

– Песикам доведеться позмагатися між собою, проходячи контактні та безконтактні перешкоди, пройти випробовування на слаломі. Оцінюватиму як техніку виконання команд, так і помилки, які може допустити собака (збиті бар’єри, наприклад, чи відмова проходити перешкоди), – говорить суддя.

Організувати таке спортивне свято для собак та їх власників взялася Черкаська філія Всеукраїнської федерації кінологічного спорту.

– Аджиліті у Черкасах існує ще із 2005 року, проте всеукраїнський масштаб змагання мають лише останні чотири роки, а саме Чемпіонат України з аджиліті проводимо вже вдруге. – розповідає організатор чемпіонату, керівник Черкаської філії Всеукраїнської федерації кінологічного спорту Олександр Толстопят. – У цих змаганнях важливо пройти відповідну дистанцію у своїй категорії з найменшою кількістю штрафів і за якомога менший часовий показник. За цими показниками і визначатимемо чемпіона.

blank

Олексій Іванов із Майєю Плісецькою (так звати 4-річну напарницю чоловіка) прибули до Черкас із Маріупольського відділення Всеукраїнської федерації кінологічного спорту. На змагання до нашого міста приїздять часто – це вже третя така поїздка. Порода у Майї – короткошерстий фокстер’єр. Виступає у категорії «міні» – це песики до 33 см довжиною.

– Для нас – це весела гра, яка дуже до вподоби нашому песику та й усій нашій родині. Я її підтримую, треную двічі на тиждень, їздимо на спеціальн тренувальну базу. Це для нас стало вже стилем життя, – каже Олексій. – Ми маємо багато нагород обласного рівня, а також торік потрапили до списку чемпіонів України у своїй ростовій категорії.

Окрім змагань для учасників та гостей дійства підготували дитячу зону відпочинку, де малюки мають змогу позмагатися у своїх вміннях малювати, та тематичну фотозону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *