У Черкасах знову говорили про створення національного природного парку «Холодний Яр»

Ініціативна група зі створення національного природного парку «Холодний Яр» зібрала прес-конференцію, щоб розвіяти чутки, які останнім часом поширилися стосовно створення парку, та висловити спільну позицію щодо процесу його розбудови, повідомляє Вичерпно.

За словами аналітика МБО «Екологія-Право-Людина» Петра Тєстова, національний природний парк «Холодний Яр» для природи та людей. Він створюється з метою збереження природи та надання поштовху розвитку регіону. Тому повинні враховуватись як питання збереження природи, так й інтереси місцевих громад.

Територія парку повинна мати достатню площу та цілісність, аби повноцінно забезпечити збереження найбільш унікальних природних комплексів та історико-культурних пам’яток. З іншого боку, при визначенні меж та подальшого зонування національного парку повинні бути враховані інтереси людей — як місцевого населення, так і туристів, які регулярно відвідують Холодний Яр.

Ініціативна група переконана, що до складу національного природного парку має увійти весь холодноярський лісовий масив в межах Креселецького та Грушківського лісництв. Проте, враховуючи інтереси Кам’янського лісового господарства та місцевого населення, представники ініціативної групи готові підтримати створення парку і в менших межах.

Зважаючи на це, формування території національного природного парку повинно відбуватися на наступних принципах:

  1. Землі колишніх агролісів повинні включатись до складу парку лише за умови безпосереднього примикання їх до основної території парку і підтвердження їхньої наукової, історико-культурної або природоохоронної цінності.
  2. Землі запасу можуть включатися до складу парку лише за умови безпосереднього примикання їхньої наукової, історико-культурної або природоохоронної цінності та консультацій з місцевими громадами.
  3. Категорично неприпустимим є включення до складу парку земель запасу, які безпосередньо межують з господарствами місцевих мешканців та активно ними користуються.
  4. Категорично неприпустимим є включення до складу парку будь-яких земель приватної власності.

У свою чергу, обласна влада відзначає, що варіант створення національного природного парку на площі саме 5 375,528 га враховує інтереси місцевих громад, оскільки до пропонованих для заповідання територій не включені земельні ділянки, які надані у власність та користування громадянам та державних підприємств лісового господарства в частині збереження їх колективу, лісництва, надходжень до бюджету та дає можливість забезпечити належний рівень ведення лісового господарства.

За інформацією ж Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства станом на 2017 рік при створенні НПП у варіанті запропонованому ініціаторами площею 8 500 га призведе до:

– скорочення робочих місць на 106 осіб;

– розформування ДП «Кам’янське лісове господарство» (вилучається 44 % лісового фонду підприємства);

– зменшення надходжень до бюджетів всіх рівнів. Наприклад,  у 2016 році ДП «Кам’янське лісове господарство» сплачено 18,8 млн. грн. в тому числі до місцевого 5,5 млн. грн.

Фото РБК-Украина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *