У Черкасах міркували, чим зацікавити туристів

Які  перспективи має обласний центр у привабленні українських туристів та на що робити ставку, аби місто заявило про себе як про культурний, спортивний чи туристичний осередок? Чи принесе розвиток цих напрямків   дохід Черкасам? Про це говорили учасники чергової секторальної стратегічної сесії.

За приклад узяли Львів. Минулого року  туристи у цьому місті залишили 615 мільйонів євро. А все починалося з подієвого туризму. Фестивалі, міські святкування, а також потужна інформаційна кампанія заохотили  українців внести місто Лева до свого туристичного путівника. Нині тут розбудовують  ще й індустрію ділової гостинності. Висновок:  кожне місто, яке хоче розвивати туризм, повинно зайняти свою нішу, знайти родзинку, яка робитиме його не схожим на інших.

Культура Черкас

Бібліотеки, музеї, театри, планетарій  і навіть місцевий ботанічний сад  стали предметом дискусії одразу кількох робочих груп. Якщо їх осучаснити, – говорили на сесії, – то усі ці культурні осередки отримають нове життя. А зробити це можна, заручившись допомогою і креативністю представників ІТ-галузі. Програми ж, які ІТ-ішники тестуватимуть у рідному місті, згодом можна буде продавати іншим українським містам та за кордон.

Музей солодких скульптур на території старого цукрового заводу,  фестивалі зі статусом міжнародних,  гастрономічні фести ляща, абрикос, полуниці , а ще арт-заходи, свята моди за участі черкаських дизайнерів Теліженків, Віктора Черкаського, Ірини Дикої, Олени Надточій – усе це, на думку громади, може зробити життя у  Черкасах різноманітнішим та цікавішим.

Черкаси спортивні

Місто з козацьким духом,  де розвиваються національні види спорту, як-то бойовий гопак, хортинг, з «Черкаською Січчю» на островах. Таке спортивне майбутнє Черкас побачили учасники секторальної стратегічної сесії. Для містян, які люблять активний відпочинок, відкриті паркові зони з велодоріжками, пунктами прокату спортінвентарю, діє кілька спорткомплексів та бази для зимових видів спорту.

  • У Черкас є всі шанси стати столицею водного спорту, де популяризуватимуться гребля на байдарках та каное, яхти, пляжні види спорту. Майбутнє – за мультиспортивними фестивалями, – прогнозує  голова відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській облаcті  Андрій Більда.  –  Про Львів говорять в усіх українських містах. Чому б Україні не заговорити про Черкаси?

Наприкінці обговорення учасники сесії дійшли згоди, що і культурний, і спортивний напрямки  є складовими  чи не найперспективнішої галузі Черкас – туристичної.

Туризм у Черкасах

blank

Перш, ніж громада з головою поринула у генерування цікавих ідей, очільниця Громадської спілки «Асоціація гостинності Черкащини» Валентина Височин  презентувала учасникам секторальної стратегічної сесії результати попередніх напрацювань.

  • Що маємо нині, які больові точки черкаського туризму, на якого туриста ми орієнтуємося, де він зможе поїсти, пожити? Що громада, об’єднавшись, може зробити сама, а що – лише за підтримки з боку влади, бізнесу? Аналіз відповідей на ці запитання окреслив низку проблем, – розповіла Валентина Височин.

В їх числі – незадовільний  стан туристичної інфраструктури, брак інформації про місто та атракції, відсутність великих локацій, неупорядкованість рекреаційних зон,  морально застарілі музеї та жодної відповіді на запитання «де розважитись у негоду?»

Як наслідок, викристалізувалися ідеї, які було вирішено покласти в основу проекту розвитку туристичного напрямку: Черкаси – місто на Дніпрі. Водна акваторія та зручне географічне розташування  – безумовні «козирі» обласного центру.

Відтак ставку можна робити на розвиток водних видів спорту, фестивалів на воді,  ковзанку на Дніпрі, Льодовий палац, черкаський KaZантип  на островах.

blank

Турист — це маленький інвестор міста, до якого він приїжджає.  Приїжджає залізницею, автобусом, прилітає літаком. Для цього  має повноцінно працювати транспортна інфраструктура. А це вже складова питання економічного потенціалу міста, яке обговорюватимуть 3-ого грудня з 11.00 у Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Фото Олександра Костирка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *