У Черкасах міська влада зустрілася із жителями одного з мікрорайонів задля діалогу

Міський голова, депутати та працівники міської ради зустрілися з жителями будинків по вул. Жужоми. Мешканці висловили своє бачення розвитку мікрорайону та розповіли владцям свої побажання.

Новий дитячий садочок

Дитячий садочок за генеральним планом міського голови планують звести між будинками по Героїв Дніпра 83-87. Як пояснив мешканцям директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін, необіхні процедури вже були проведені і згідно плану він буде побудований за два роки.

«Зокрема садочок уже погоджений з департаментом освіти і наразі повністю проектується. Земельна ділянка нашим департаментом закріплена, – пояснює він. – Садочок буде мати три поверхи та басейн і вміщуватиме чотирнадцять груп, а це орієнтовно триста дітей.  Генеральним планом все розроблено, орієнтовна вартість 32-33 мільйони гривень і зараз він практично на виході.»

Мешканка будинку по вулиці Сержанта Жужоми каже, що вже двадцять з лишнім років їм пропонують садок.

«Уже у моїх дітей, вибачте, діти поросли а садочка все немає»,- каже вона.

Міський голова Анатолій Бондаренко каже, що коли він прийшов до влади, не було ні проекту ні відведеної землі під садочок.

«Пів року ми розкачувалися, а за два з половиною роки мерства можна вже відповідати. На жаль, все не робиться, так як хочеться, – пояснив він. – Наразі за новими нормами ДБН та по євростандарту, у всіх групах мають бути теплі поли. Ми робимо один проект, а а потім його переробляємо і вдосконалюємо. З експертизи ми вийдемо на цей рік, а що буде далі, не обіцяємо. Я думаю, що почнемо будувати.»

Депутат міської ради юрій Тренкін доповнив слова міського голови.

«Ми вчора були на відкритті збудованого з нуля басейну в дитячому садочку. Я вірю, що ви бачите ті зміни, які робляться за останні 3 роки, в першу чергу у нас, на Митниці – каже він. – Я радий тому, що відкриваються басейни, оновлюються групи, утеплюються садочки. Так, дійсно, тут будувати потрібно новий, але збудовані садочки наразі також реконструюються і вдосконалюються.»

 

Сміття – горе мікрорайону

Мешканці будинків по вулиці Сержанта Жужоми нарікають, питання зі сміттям дуже болюче для них.

blank

«Я особисто, неодноразово, відвозив до вас листа з проханням прибрати сміттєві баки, які знаходяться прям перед вікнами нашого будинку, – пояснює черкасець. – Я проживаю в першому будинку і в інших багатоповерхівок сміттєві баки винесені в «карман», а в нас перед вікнами. Весною і влітку не приємні запахи, а поряд з ними – ледь не міське сміттєзвалище. Машини проїжджають і висипають біля нас будівельне сміття.»

Керівник Соснівської служби утримання будинків Роман Моторний каже, є можливість розгляду питання перенесення сміття, але така перспектива може не сподобатися мешканцям інших будинків.

«Якщо у жодній новобудові немає договору на вивезення великогабаритного сміття, то потрібно його заключити», – пояснює він.

Мешканка будинку по вулиці Жужоми, 6 каже, що коли вітряно, усе сміття приносить під будинок, адже сміттєві баки не зручно розташовані.

«Я розумію, що консенсу не буде, тому треба буде перед затвердженням бюджету, розробити проекти і поставити сміттєві майданчики а своїх прибудинкових територіях», – каже міський голова.

Ситуація не краща із занедбаною територією міста між  вулицею Героїв Дніпра,81 та Героїв Дніпра,67. Одна із мешканок каже, що там знаходяться чагарники, в яких безхатьки стягують мотлох: ковдри, продукти.

«Також поруч стоїть смітник, над дорогою, де люди похилого віку, діти мусять виходити на дорогу, – пояснює вона. – Я розумію, що там  автомобілю який забирає сміття зручно, та ця територія небезпечна через автівки, які їздять дорогою.»

blank

Інша мешканка висловила своє невдоволення щодо прибирання Смілянського спуску та сходів до РАГСУ, за її словами безлад там постійний.

«Ті кошти, які ми постійно виділяли на прибирання, цього року виділені не були, адже є група депутатів, яким чим гірше у місті, тим краще – пояснює міський голова. – Я дам доручення вирішити це питання. Ми прибираємо силами комунальників, але наразі в КП «ЧЕЛУАШ» не вистачає людей, адже знайти двірників дуже важко.»

Міський голова говорить, що неодноразово вже пояснював депутатам, що ми -обласний центр і в нас має бути чисто. Він пообіцяв мешканцям записати всі їхні проблеми.

Спортивні майданчики та благоустрій

Мешканці вулиці дуже занепокоєні розміщенням спортивних майданчиків не лише на прибудинкових територіях, але і поза їх межами. Зокрема активістка із будинку по вулиці Сержанта Жужоми, 6, провела опитування і зібрала підписи жителів щодо того, які тренажери хочуть бачити у себе на подвір’ї. Відповідний перелік був наданий директору департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артуру Савіну.

«Встановлення тренажерів – це не зовсім наше. Ми попрацюємо партитурною частиною. Саме встановлення цього майданчику потрібно вирішувати через департамент житлово-комунального господарства, або через суд. Все залежить від того, чи прибуткова це діяльність чи ні», – пояснює Савін.

Міський голова каже, в планах на наступний рік встановлення є, але все залежить від наповнення бюджету.

Один із присутніх жителів розповів про критичну ситуацію на території пляжу.

«Там наразі чагарники. Ми звернулися за дозволом на розміщення спортивного майданчику за парканом і знайшли спонсорів. На себе готові взяти відповідальність за демонтаж, але отримали відмову через недостатню кількість документів», – каже він.

Артур Савін запропонував мешканцям побудувати майданчик після того, коли буде зроблена нормальна транспортна розв’язка.

«Спочатку в нас було два акценти. За першим – ми робимо вулицю Жужоми,  Героїв Дніпра і виходимо на  Козацьку. Вже ліва сторона виходу до Дніпра готова. Сподіваюся депутати підтримають  закласти кошти на благоустрій набережної, в тому числі вдовж пляжу у нас планується пішохідна зона до Долини Троянд, – пояснює чиновник. – Вся територія планується благоустроїтися і ми будемо розпочинати цей процес. Всі розуміють, що набережну потрібно робити. Після цього буде можливість побудувати майданчик.»

blank

Мешканці розповіли владцям про свій проект Громадського бюджету, де запропонували не приватизовану ділянку від пляжу перетворити на сквер.  «Хочеться щоб ця ділянка дійсно була красивою. Якщо відкрити проект на сайті Міської ради, то там детально все розписано, – розповідає авторка проекту. – Я з департаментом охорони здоров’я та з лікарем сиділи і підбирали необхідні тренажери для людей з вадами, дітей та матусь. Єдине що нам потрібно – це голоси. Якщо не проголосуємо, то можемо втратити таку можливість і ту землю заберуть»

Міський голова каже, що у цьому конкурсі повинні брати участь виключно громада та громадські організації, а комунальним закладам та установам заборонити участь, адже вони мають фінансуватися з бюджету – це дитсадки, поліклініки, школи.

«Це мають бути проекти: сквери, динамічний павільйон, скейтпарк, – пояснює керманич. – Я дивлюся, перша лікарня подали тротуар від нового корпусу. Я розумію, що хочеться загалні речі робити, але як їх можна робити, коли немає тротуару?!»

Міський голова каже, що люди нарікають на те, що із 1974 року нічого не робилося, от як Бульвар Шевченка, наприклад.

«Ми спочатку заклали три мільйони, потім чотири, а потім десять і я б хотів, щоб це було тридцять мільйонів. Дійдемо до того, що не депутати повинні приймати бюджет, а громада, – каже він. – 100 мільйонів бюджету розвитку,якщо поділити по округах – це по два з половиною на кожен. Нехай люди збираються і голосують, куди підуть ці гроші.»

Також разом із мешканцями, міський голова обговорив питання феєрверків та створення муніципальної поліції, задля контролю випадків порушення заборони.

Ще одна проблема мешканців – дороги та громадський транспорт

Розбитий вщент асфальт біля будинку по Сержанта Жужоми, 8 також був винесений під час зустрічі. Мешканець цього будинку висловив невдоволення, що за дванадцять років служба утримання будинків не змогла його залатати.

«Міська рада заклала гроші, ми виконали роботи по тротуарах. На проїжджу частину поки не виділили.  Наступного року ми заасфальтуємо там суцільним шаром, якщо будуть виділені кошти.», – пообіцяв мешканцям Роман Моторний.

Та депутат Тренкін запропонував перерахувати цього року кошти на підприємство ЧЕЛУАШ, для того, щоб не відкладати  цю проблему до наступного року.

Ще з одною проблемою стикнулися мешканці будинків. Через те, що зробили нову розмітку, був заблокований заїзд у двір.

«Нам приходиться об’їздними шляхами заїжджати у двір. Також зрізали стопчики, а там знаходиться гральний майданчик, який стає небезпечним для дітей, що там граються», – говорить місцевий мешканець.

Зокрема очільник КП «ЧЕЛУАШ» Олексій Мельник запропонував вирішити це запитання найближчим часом.

«Для вирішення цього запитання напишіть мені у письмовому вигляді і ми разом із ДАІ вирішимо це питання, адже розмітка наноситься згідно їхніх приписів»,- каже він.

Питання громадського транспорту підняв один із мешканців вулиці. Каже, виїхати в бік Соснівки не можливо.

Міський голова пояснив, що наразі із перевізниками не можуть знайти спільної мови. Вони відмовляються від запропонованих варіантів місцевої влади.

«Ми фінансуємо лише тролейбусний парк, готові розробити програму, щоб частково компенсувати безкоштовне перевезення школярів та пенсіонерів з 11 до 14 години, тоді можна підняти до 5 гривень. Наші перевізники відмовляються, – пояснює він. – Ми думаємо над тим, щоб впровадити муніципальний транспорт. Хочемо добавити 20-30 тролейбусів, а з Митниці пустити електробуси або автобуси.»

На запитання про електронний квиток міський голова відповів, що краще купити нові тролейбуси, або автобуси і навести лад із перевізниками, а вже потім думати про квиток, адже діла не буде.

«Я розумію, що ми хочемо у Європу. Маємо забрати найкращі маршути для тролейбусного парку у перевізників. Я вважаю, що електротранспорт повинен бути, адже це зручніше, надійніше та екологічніше, – пояснює він. – Це майбутнє! у Фінляндії, Швеції, Норвегії з 20 року повністю весь громадський транспорт електричний.»

Міський голова каже, в один період місто розвивалося, адже було виділено 15 нових тролейбусів через домовленість з Азотом і 8 придбали. Якщо б щороку закуплялися по 8 тролейбусів, то за три роки у нас би був ідеальний громадський транспорт.

«Треба розвивати комунальний транспорт. В усіх містах Європи на це витрачаються величезні кошти із бюджету, адже це зручність. Наразі людям потрібний благоустрій територій, вчасне вивезення сміття та доступний електротранспорт.», – підсумував він.

В коментарях до прямого ефіру, який транслювався  з особистої фейсбук-сторінки заступника мера Ігоря Волошина, люди висловлювали бажання побачити мера та міську владу на території і інших мікрорайонів.

Сподіваємось, що ця практика ввійде в повсякденну, і наблизить виконання бюджету розвитку до потреб черкащан, долучить більшу частину містян до участі у прийнятті рішень на рівні міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *