У Черкасах навчають політичному фінансуванню

Прозорість та публічність політичних відноси і процесів є однією з важливих характеристик сучасної демократичної та правової держави.

Більшість держав світу мають різні практики щодо політичного фінансування та його моніторингу. Питання прозорості фінансування політичних партій, передвиборчих кампаній тривалий час обговорювалося і в Україні. Результатом тривалих переговорів та тиску міжнародних партнерів було прийнято відповідне законодавство та впроваджено механізм державного фінансування політичних партій, а також звітність про джерела надходження коштів та статті їх витрачання. Водночас сьогодні широко обговорюється у парламенті та суспільстві питання зміни виборчої системи. Всі ці заходи, за очікуваннями, мають сприяти наближенню України до європейських стандартів функціонування партій та прозорості виборчих процесів, зокрема фінансування кампаній політичних сил та окремих кандидатів.

Протягом жовтня – грудня ВГО «Інститут «Республіка» проведе в 30 містах України Марафони «Роль громадян у політичних реформах», метою яких є підвищення рівні обізнаності українців з політичними реформами, а також налагодження діалогу між виборними особами, політичними партіями та громадянами. Марафони проходять в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

blank

У Черкасах марафон відбувся 18 жовтня. Його учасниками стали понад 70 містян. Серед спікерів панельної дискусії на тему впровадження політичних реформ в Україні були – Максим Михлик, голова Черкаської обласної організації КВУ, Катерина Давиденко, аналітикиня Центру «Ейдос», Володимир Харечко, юрист антикорупційного проекту Bihus.info, Сергій Слинько, директор Черкаського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування». Протягом 4 годин учасники та спікери марафону обговорювали питання виборчої та антикорупційної реформ, а також реформи політичного фінансування в Україні.

blank

Продовжуючи знайомити черкащан з політичними реформами, координаторки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» ВГО «Інститут «Республіка» в Черкасах Марина Гур’янова та Олександра Дем’яненко провели тренінг для громадян на тему «Політичне фінансування». Під час навчання учасники дізналися про основні компоненти політичного фінансування, загальні принципи та нормативно-правову базу, що регулює процеси політичного фінансування, інститути, які з цим пов’язані, рекомендації Групи держав проти корупції (GRECO) щодо фінансування партій, практики, які застосовуються різними країнами щодо питання політичного фінансування. Окремо було розкрито питання законодавчого регулювання фінансування політичних партій в Україні, джерела їх доходів, суми, що передбачені у державному бюджеті на це, основні статті витрат та багато іншого.

blank

“Дякую організаторам за проведення такого заходу. Розуміння для чого держава повинна фінансувати політичні партії потрібна усім громадянам України. Також завдяки цьому тренінгу ми дізналися про сайт, який допомагає відслідковувати те хто і в якому розмірі фінансує політичні партії. Я вважаю, що такого роду заходи потрібно частіше проводити. Захід був організований і проведений на дуже високому рівні”, зазначив Андрій Міняйло, фрілансер.

“Захід з тематики політичного фінансування, який відбувся в Черкасах, відбувся відповідно до очікувань. Дуже сподобалась форма проведення з активним залученням учасників: будь то дерево очікувань, чи рольові ігри у вигляді ЗМІ, політичних партій, громадського сектору і виборців. Також, корисною була інформація щодо сучасного державного фінансування політичних партій. Знадобиться й інформація з адресами організацій, які моніторять фінансову звітність політичних сил. Дякую організаторам, які чудово і якісно провели цей захід!”, підсумував Володимир Присяжнюк, представник громадської організації  «Академія стратегічних досліджень».

blank

Наступний тренінг з політичного фінансування відбудеться 13 листопада у Черкаському державному технологічному університеті.

Примітка. Тренінги відбуваються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *