У Черкасах “невідкладних” хворих лікуватимуть безкоштовно

У Черкасах усі пацієнти, які потраплятимуть у лікарні у невідкладних станах, у першу добу перебування отримуватимуть увесь необхідний комплекс медичних послуг абсолютно безкоштовно. Таке нововедення почало діяти уже з 1 березня. Відтепер таке лікування здійснюватиметься за кошти міського бюджету, повідомляє “Дзвін”.

Це передбачено відповідною угодою, яку підписали директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник та головні лікарі п’яти міських закладів охорони здоров’я.

Олег Стадник

– Історичною подією для життя нашого маленького містечкового самоврядування, – назвав підписання цієї угоди Олег Стадник.

За його словами, для Черкас – це істотний крок вперед у напрямку надання необхідної меддопомоги для пацієнтів у невідкладних станах, адже за всі роки незалежності нашої держави медична галузь міста ніколи не була забезпечена у повному обсязі медикаментами для таких пацієнтів.

Щороку до черкаських лікарень звертається близько 25 тисяч таких хворих. Тоді як цьогоріч вперше місто бере на себе усі витрати щодо їх перебування у першу – найкритичнішу – добу в лікарні.

Головний медик Черкас повідомив, що найбільше пацієнтів у невідкладних станах потрапляє у Третю Черкаську міську лікарню швидкої медичної допомоги – це понад 64 % від загальної кількості таких хворих. Далі йде Черкаська міська дитяча лікарня, яка щороку приймає більше 13 відсотків пацієнтів у невідкладних станах. Третю й четверту сходинку розділяють між собою, відповідно, Черкаська міська інфекційна лікарня та Перша Черкаська міська лікарня, де щороку відновлюють своє здоров’я майже 10 %  від усіх хворих у кризових станах. Менше 4 % таких пацієнтів отримують допомогу у Черкаському міському пологовому будинку “Центр матері та дитини”.

Коментуючи таку статистику, Олег Стадник зазначив, що вагітність та пологи – це фізіологічний стан жінки, а не хвороба. Виняток становлять лише окремі кризові стани, які загрожують здоров’ю матері та дитини.

Разом з тим, головний медик зауважив, що в результаті ґрунтовного аналізу клінічних протоколів лікарень та кількості пацієнтів, яких щороку обслуговують наші заклади охорони здоров’я, стало зрозуміло, що закладених у міському бюджеті коштів вистачить лише на три місяці для надання такої допомоги. А саме: до червня 2016 року. Аби й надалі міські лікарні та пологовий будинок могли надавати таку безоплатну медичну допомогу, депутати мають підтримати зміни до міського бюджету та виділити додатково ще 12 млн грн до існуючих 3,5 млн.

Фото medpreparaty.com, cherkasy24.info

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *