У Черкасах обговорили перспективи розвитку суспільного мовлення в країні (ВІДЕО)

У Черкасах медіа-експерти, журналісти та представники громадськості обговорювали перспективи розвитку суспільного мовлення в Україні. У межах проекту “Київський діалог” говорили про доцільність європейського експерименту на пострадянському просторі, йдеться у сюжеті ТРК “Рось“.

Суспільне мовлення — це різновид телерадіомовлення, що служить громадськості, фінансується ним та підзвітне йому. Такі ЗМІ поширені у всьому світі, але поки є новими для українців. Експертиі збралися , аби пояснити широкому загалу, як відбувається перетворення державних телерадіокомпаній в Україні та на Черкащині зокрема, чи будуть оновлені ТРК справді незалежними та чого чекати від цієї реформи працівникам і глядачам.

Захід організували представники проекту «Київський діалог» спільно із Коаліцією молодіжних ГО Черкаської області «Молода Черкащина». Експерти акцентували – найбільш доцільною у формуванні системи СМ є цілковита ліквідація державного та утворення на його матеріально-технічній базі суспільного мовлення з одночасним збереженням держзамовлення на телерадіопродукцію.

Наголосили – зміни не можуть статися миттєво й довіру аудиторії здобувають або повертають роками. Адже, якщо її не буде, то й багаторічні титанічні зусилля побудувати нарешті в країні справжнє корисне, потрібне громаді, якісне суспільне телебачення будуть марними.

Та залишилась ціла низка питань, які поки що не мають відповіді. Так, що найважливіше для суспільного мовника – рейтинг чи довіра громадян? Показники чи якісне висвітлення суспільно значущих тем та проблем країн?

Фото ar25.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *