У Черкасах обговорили проблеми при наданні допомоги АТОвцям (ФОТО)

4 лютого за круглим столом голова правління ГО «Світанок» та активний волонтер чернігівського Центру допомоги учасникам АТО Ольга Палькова розповіла про стимулювання самодопомоги населення. Вона навела приклад спілок АТОвців згідно Чернігівського досвіду, пише “ВиЧЕрпно“.WIN_20160204_14_11_24_Pro

Проект з назвою «Сильніше разом» містить три складові: створення інформаційного центру, який забезпечить збір та розповсюдження інформації щодо підприємств і організацій, які надають пільги АТОвцям; зустрічі з АТОвцями, які допоможуть краще ознайомитись з їхніми потребами та проблемами; майстер-класи та тренінги для волнтерів. Головною задачею програми є  налагодження діалогу.

 

WIN_20160204_14_07_56_Pro

Волонтерка наголосила, що АТОвців зараз дуже цікавить питання пільг. Також окреслила ряд інших актуальних серед військових проблем — працевлаштування, житлові умови, неотримання медичної допомоги, отримання статусу та просто знайти мету в житті і не зневіритись в ньому.

– У нас мобілізація була виконана у повному обсязі, відповідно, маємо велику кількість демобілізованих — майже 7 тисяч осіб. На Чернігівщині маємо 3 діючі спілки учасників АТО, але і там спостерігаються міжусобні конфлікти. А якби вони мали юридичну та підтримку з боку органів влади, віськовослужбовці, котрі повернулися з зони АТО, реально змогли б захистити свої права на місцевому рівні, — акцентувала Ольга Палькова.WIN_20160204_14_34_51_Pro

Співкоординатор центру допомоги учасникам АТО при ОДА Каїрцева Альона розповіла, як виглядає ситуація з допомогою АТОвцям на Черкащині.

 

– До січня місяця ми працювали на громадських засадах. З 15 числа в ОДА все було затверджено офіційно та набрано штат працівників. Наразі — 4 координатори і 5-й проходить стажування. Спілкувалися з АТОвцями  і знайшли в деяких питаннях спільну мову. При кожній райдержадміністрації у нас зараз створені відділи допомоги учасникам АТО по всій області, крім Черкас. Але маємо на меті створити. В першу чергу надаємо медичну допомогу, психологічну реабілітацію, а далі вже йде працевлаштування та земельні питання, — окреслила роботу Каїрцева.

Вона акцентувала, що зараз стоїть гостра проблема з людьми на посади психологів. Якщо ж раніше бійці не хотіли звертатись до них та говорили, що вони не «психи», то тепер хлопці готові до діалогу, а спеціалістів у даній галузі обмаль. Зараз по області оголошено набір на курси, який дасть можливість працювати з посттравматичним синдромом. Наразі відгукнулись 80 осіб.

Психолог УДСНС України у Черкаській області Леся Коротяєва пояснила, що дуже важко підібрати людей, які були б компетентними та уміли б працювати з людьми, у яких спостерігається посттравматичний стресовий розлад.

WIN_20160204_14_08_26_Pro

– Ми працюємо лише з нашими рятувальниками-АТОвцями, але якщо вам буде необхідна якась допомога, звертайтеся. Налагодити роботу психолога в районі надзвичайно важко. Це має бути компетентна людина, яка знаходиться там не лише для «галочки». Вона має пройти тренінгові курси та мати відповідні моральні якості, — звернула особливу увагу до підбору кадрів на посаду психолога Коротяєва.

Загалом, співкоординатор центру допомоги учасникам АТО при ОДА переконана, що система для надання допомоги АТОвцям таки вибудується. Будуть підключені всі райони, робота налагодиться і вони зможуть функціонувати в повну силу.

Фото “ВиЧЕрпно”, wv-fund.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *