У Черкасах освітлили тротуар за кошти Громадського бюджету

«Світло наших вулиць» – один з проектів Громадського бюджету, який цьогоріч  втілили у Черкасах. Автором проекту з освітлення тротуару з парного боку вулиці Святотроїцька (від бульвару Шевченка до вулиці Благовісна) був черкасець Олександр Панасенко. Його ідею за результатами голосування підтримали ще 317 жителів нашого міста.

Загальний бюджет проекту склав – 450 тисяч гривень. Це – кошти міської казни в рамках цільової програми «Громадський бюджет м. Черкаси», що реалізується вже четвертий рік поспіль.

Як розповів начальник управління вуличної політики Черкаської міської ради Сергій Отрешко, «Світло наших вулиць» – абсолютно соціальний проект, оскільки охоплює широкий спектр населення. Адже  щоденно пішохідною зоною вулиці Святотроїцька проходять тисячі людей.

– Зі свого боку міська влада Черкас доклала всіх зусиль, аби перевести проект з теоретичної площини у практичні дії. І нині можемо з впевненістю сказати, що це успішно вдалось. На сьогодні всі роботи по цьому проекту завершено. Збудовано нову мережу освітлення на цій ділянці вулиці. Встановлено 15 електроопор, на кожну з яких змонтовано по дві  енергозберігаючі лампи LED. Такі світильники ощадніше витрачають електроенергію, а також – більш тривалі в експлуатації, – відзначив Сергій Володимирович.

А також додав, що щорічно у Черкасах міська влада закладає значні кошти до бюджету розвитку для будівництва та реконструкції  мереж зовнішнього освітлення у різних мікрорайонах міста: вздовж проїжджих частин, пішохідних зон, алей, прибудинкових територій тощо. І відповідна робота продовжується і нинішнього року.

Нагадаємо, що у 2015 році, виконавчі органи Черкаської міської ради спільно з Міжнародною громадською організацією «Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ» та за сприяння Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії DFATD, одні із перших в Україні почали впроваджувати найбільш вдалий світовий досвід «Бюджету участі».

Наразі, триває процес погодження міської цільової програми «Громадський бюджет міста Черкаси на 2019 – 2022 роки». Програма дозволить і в подальшому залучати жителів міста до процесу розподілу частини бюджету міста.

За час дії програми було подано – 425 проектів, переможцями з яких стали 57 проектів. Участь у голосуванні за весь період взяли – 56886 жителів міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *