У Черкасах розповіли про “Таємниці мого міста” (ФОТО)

Серію короткометражних фільмів “Таємниці мого міста” вчора презентували у “Multiplex” ТРЦ “Любава”. Протягом місяця короткі сюжети про Черкащину можна буде побачити в кінотеатрах мережі перед основними сеансами. До створення проекту долучилися актори, журналісти, громадські діячі та працівники музеїв і заповідників: Сергій Бобров, Борис Юхно, Катерина Ковбій та інші. “Мамою” черкаського циклу назвали Валентину Нестеренко, історичного консультанта, яка допомогла обрати, які історії втілити в життя і яким чином їх “правильно” розповісти, пише in.ck.ua.

Андрій Раднюк, продюсер, режисер проекту “Таємниці твого міста”:

Андрій Раднюк– Ми вже четвертий місяць гостюємо на вашій землі і абсолютно вражені тією спадщиною, яка тут є. Наша культурно-просвітницька громадська організація “Синергікон” поставила для себе таке завдання – підвищувати рівень освіти українців. Ми хочемо донести до людей значення культурної, духовної, соціальної спадщини, яка є в Україні.

Фото 3 - Розкрито таємниці нашого краю

Перші глядачі просвітницького циклу побачили якісні та цікаві сюжети про невідомі раніше факти з історії рідного краю. Холодноярська легенда, патріарх українських лісів – дуб Максима Залізняка – був не тільки місцем прочитання “Золотої грамоти”, але й часто ставав місцем перепочинку малого Тараса Шевченка.Фото 2 - Розкрито таємниці нашого краю

Михайла Булгакова на створення роману “Майстер і Маргарита” під час перебування у Камянці-Подільському надихнула схожість міста на Єрусалим, який у творі став прототипом Єршалаїму. Знаменитий Миклухо Маклай, виявляється, є родичем історичного прототипа Тараса Бульби: дядько мандрівника розповів свою сімейну історію Гоголю під час навчання в гімназії, а той створив відому нам повість. Ці та інші цікаві й невідомі сторінки історії Черкащини постають у реалістичних сюжетах із красивими декораціями, костюмами та на фоні мальовничих краєвидів.

Етюди про Черкащину можна буде переглянути протягом місяця у кінотеатрах “Multiplex” перед сеансами фільмів. Згодом просвітницький цикл з’явиться і на черкаському телебаченні.

Фото in.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *