У Черкасах розповіли, як можна зекономити на харчуванні в школах та лікарнях (ФОТО)

Новітню систему харчування в школах, інтернатах, лікарнях та пологових будинках презентували у Черкасах. Інновація полягає в тому, що їжу готують не у харчоблоках установ, а на окремій фабриці-кухні.  Потім за допомогою спецобладнання приготовану їжу розвозять по місцях. Саме такою модульною організацією сьогодні користуються в Одесі, повідомляє “ІнфоМІСТ“. 12765796_1780555345506662_2086051877_o

Готуючи на окремій фабриці-кухні, вдається чимало зекономити на ремонті харчоблоків та скоротити в рази енерговитрати. Тим самим підвищити якість самого харчування, адже центрацізоване приготування значно дешевше. Найголовніше, вважає представник компанії “Фабрика смаку” Ігор Лєвінзон, так вдається уникнути корупційної складової при закупівлі продуктів.

– Організація харчування достатньо прозора, може бути підконтрольна санепідемстанції, ветеринарній службі, замовнику, батьківським комітетам та директорам шкіл. Нам довірилися і ми розпочали діяльність, – розповів Ігор Лєвінзон. – Ми закупили термоси, які вміщують від 3 до 25 літрів. Таким чином ми скоротили витрати, які місцева влада мала б витрати на ремонт харчоблоків, енерговитрати. При цьому ми дотримуємось постанови №1591 “Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Пізніше одеська влада запропонувала компанії спробувати використати організацію харчування для пологових будинків, де не було власних харчоблоків. Там встановили вендінгові апарати, які видають готову розігріту їжу в спеціальних керамічних контейнерах.  Таке триразове харчування для пацієнтів лікарень коштуватиме 63,98 грн, для пацієнтів пологових будинків – 74 грн.

Серед переваг вендінгового апарату – відсутність використання додаткової робочої сили та економія енерговитрат.

Присутній на презентації директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник зазначив, що така система для Черкас абсолютно зрозуміла. Адже на сьогодні лікарні користуються послугами автотранспорту та прання, замовляючи їх. Таким чином дійсно вдається зекономити.

– Особисто я підтримую таку систему, бо весь світ так живе… Однак в мене виникає низка практичних питань, які варто буде обговорити, – висловився головний медик Черкас.12787626_1780555338839996_2028845415_o

За словами Левінзона, таку систему планують запровадити і в Кіровограді: місцеві спеціалісти вже побували на “Фабриці смаку”. Тож керівники профільних департаментів матимуть змогу поспілкуватися із кіровоградськими колегами та оцінити перспективи такої системи.

– Ми готові до системи “Prozorro”, взагалі до нас можна приїхати в будь-який час, як Ольга Фреймут, і перевірити механізм, – переконує одесит.

Черкаські владці почули “за” і “проти”, тож надалі рішення за ними.blankblankblank

Фото “ІнфоМІСТ”, www.yapokupayu.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *