У Черкасах розробляли проекти туристичних атракцій

Прогулянки пішим Хрещатиком, екскурсія містом на туристичному тролейбусі, аквапарк на узбережжі Дніпра, всеукраїнські фестивалі та  натовпи туристів на вулицях. Усе це може стати реальністю для Черкас вже невдовзі. У місті відбувся другий публічний діалог, присвячений   туристичному майбутньому обласного центру.

Ресторатори, готельєри, представники туристичного бізнесу, освітяни, громадські активісти та владці зібралися разом, аби розробити ідеї атракцій у Черкасах – всього того, що збагачує відпочинок кожного з нас яскравими враженнями. Учасники обговорення були одностайними у тому, що Черкасам бракує унікальних фестивалів, водних розваг та мало використовується публічний простір. А тим часом усе це могло б зробити місто привабливим для туристів, що прагнуть цікаво і змістовно розважитися.

Завданням учасників «мозкового штурму» було розробити концепції щонайменше для трьох проектів, які б стали окрасою туристичних Черкас. Кожна команда міркувала, які  людські, технічні, фінансові та інші ресурси необхідно задіяти для їх втілення у життя. Надалі учасники обговорення мають самостійно оформити ідеї у конкретні проекти, які буде презентовано у міськраді.

  • Ми обговорюємо лише реальні речі, – наголосила доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЧДТУ Алла Данилюк. – Вони можуть бути довгострокові,  але є й такі, які реально втілити навіть за місяць, використовуючи вже наявні ресурси. Все це можливо у співпраці з владою. Наприклад, створення Плану  туристичного розвитку міста,  який би передбачав для закладів громадського харчування, готелів, закладів розважальних, торгівельних та інших перелік завдань, строки виконання, відповідальну особу та джерела фінансування.

Переконаний, що перетворити Черкаси на туристичне місто здатна  пряма зацікавленість у тому влади,  і Артур Чемирис,  активіст ГО «Молода Черкащина»:

  • Було б правильно на наші обговорення запрошувати бодай по одному представнику від кожної фракції. І щоб вони приходили, тоді депутати розумітимуть, за що вони мають голосувати, а головне – навіщо це потрібно.

Черкасець Євген Корнілов, який свого часу вивчав готельно-ресторанний туризм, упевнений:

– Для того, аби ідеї перетворилися на конкретні проекти, ми маємо чітко усвідомлювати, яка наша цільова аудиторія? Чим ці проекти можуть бути цікавими бізнесу? Якої підтримки з боку влади ми потребуємо? А ще –  і це найголовніше  – систематичний підхід. Обговорення раз на рік – то не робота. Щомісяця – як варіант. Тоді в команді залишаться тільки зацікавлені люди, які в цьому працюють і є мотивованими.

Наступна зустріч відбудеться   22 листопада о 15.00 у конференц-залі Торгово-промислової палати.  Цього разу мова піде про туристичні місця Черкащини та про те, як вдихнути у них життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *