У Черкасах створюють соціальну рекламу про стереотипи участі жінок у політиці

Сценарії соціальних відео відбирали зі всієї України, оголосивши конкурс «Політика – жіноча справа». Таким чином організатори вирішили привернути увагу до упереджень, які існують навколо теми жінок в політиці та популяризувати їхню участь у політичному житті своїх громад та країни.

Ініціювала конкурс сценаріїв ГО «Молода Черкащина», у межах Програми підтримки політичних амбіцій жінок Черкащини «Ж + Ч: політика в рівновазі».

– Цими роликами ми хочемо підтримати жінок, які зараз наважуються на участь у виборах. Адже дуже важливо, аби більше порядний та професійних політикинь з`явилося в місцевих радах. Також хочемо сказати виборцям: голосуйте за жінок, підтримуйте їхні прагнення зробити вашу громаду кращою. А стереотипи, що жінки не створені для політики, давайте залишимо в минулому. А щоб ролики вийшли цікавішими, вирішили не придумувати їх самі, а запустити конкурс, зібрати якомога більше ідей та відібрати найкращі, – розповіла керівниця проєкту Вікторія Феофілова

Переможниці конкурсу сценарії «Політика – жіноча справа» отримали подарунки від Rotary Club Cherkasy International.

– Ми погодились підтримати конкурс та мотивувати учасників призами, оскільки бачимо потребу в такому проєкті, особливо напередодні місцевих виборів проекту. Тому що збільшення представництва жінок в політиці, як показує практика інших країн, призведе до позитивних змін в усіх сферах. До того ж наш клуб  усвідомлює необхідність збільшення присутності жінок в політиці та підсилення їх ролі в ухваленні рішень на різних рівнях, – заначила Марина Гур‘янова, чартерна Президентка Rotary Club Cherkasy International.

Золота призерка конкурсу сценаріїв Тетяна Мельникова каже, що любить соціальні конкурси, бо, на відміну від комерційних, у них можна донести свою ідею, розповісти про важливе. подала на конкурс одну лише заявку.

– Якраз недавно займалась по роботі проектом про гендерні ролі, побачила інформацію про конкурс – і подумала, що це знак. Тема саме жінок у політиці для мене була новою, а от тема прав жінок загалом вже знайома. А політика – це теж вибір і право жінки на самореалізацію. Ідея сценарію виникла в процесі роботи: вивчала інформацію, розпитувала маму і знайомих, що вони думають про жінок в політиці, гуглила основні стереотипи. Тож в сценарії описала один із таких стереотипів, який може виникнути у кожної жінки в Україні, – говорить авторка.

Усього на конкурс подали 20 сценарії, з яких члени журі відібрали три найкращі для майбутньої екранізації. Зараз сценарії вже адаптовані до зйомок та за їхнє втілення взялася ГО «Громадське телебачення: Черкаси». Результати планують представити у вересні.

Програми підтримки політичних амбіцій жінок Черкащини «Ж + Ч: політика в рівновазі» реалізовується ГО Молода Черкащина за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем IFES Ukraine та Міністерства міжнародних справ Канади EmbassyofCanadainUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *