У Черкасах творча сім’я розповіла про улюблену справу (ФОТО)

Олександра Дікая та Ольга Дікая – дочка та мама, які ні хвилини не можуть прожити без своєї улюбленої справи та беззупинно щось створюють. Олександра Дікая – дизайнер-ілюстратор, арт-директор дизайн-студії “UCOZLAB”. Ольга Дікая – викладач по класу фортепіано з цікавим хобі. Вона створює ексклюзивні креативні сумки, пише in.ck.ua.

Олександра Дікая

Олександра Дікая

Олександра Дікая

За фахом я індустріальний дизайнер – вчилася створювати дизайн авто, літаків, меблів. Тут давали найбільше годин комп’ютерної графіки, тому я обрала саме цей фах. Ілюстрацією захоплювалася з дитинства, у п’ять років навіть написала книжку і намалювала до неї картинки. Зараз більшість мого часу займає керівництво дизайн-студією, а у вільні від основної роботи години я працюю над різними дизайн-проектами, створюю ілюстрації для міжнародного ринку, розробляю унікальні запрошення на весілля.

Якщо видається знайти час, створюю проекти для душі. Один із них – серія ілюстрацій “Cute Alphabet Christmas” (“Різдвяний алфавіт”), де кожній літері алфавіту відповідає різдвяний персонаж, подія або символ. Наприклад, A is for Angel, M is for Mistletoe, S is for Santa. На основі алфавіту були створені листівки, приурочені до добрих зимових свят, які я підписувала власноруч і безкоштовно відправляла людям з усього світу, щоб подарувати святковий настрій. Понад тисяча листівок попрямували у Європу, Америку, Африку.

 • Фото 2 - "Різдвяний алфавіт"
  “Різдвяний алфавіт”
 • Фото 1 - "Різдвяний алфавіт"
  “Різдвяний алфавіт”

“Cute Alphabet Profession” (“Алфавіт професій”) – ще одне моє творіння, із яким я вийшла на міжнародний ринок ілюстрації. Кожен охочий тут може купити картинки за ліцензією. І я була дуже здивована, коли сестричка придбала в нашому черкаському супермаркеті зошити з моїми персонажами!

 • Фото 1 - "Алфавіт професій"
  “Алфавіт професій”

  Фото 2 - "Алфавіт професій"

  “Алфавіт професій”

Коли я починаю створювати нові проекти, намагаюся максимально відгородити себе від негативу, щоб мої малюнки випромінювали те тепло, яке я хочу передати людям. Ілюстрації – це хобі та робота водночас, яка заряджає мене енергією і змушує рухатися далі, створювати те, що буде допомагати людям підтримувати добрий вогник щасливого дитинства в очах. Зазвичай кожна листівка має свою історію. Тому я веду власний блог, де люди можуть дізнатися більше про мої ілюстрації та власне про мене.

Мій чоловік – це головний мотиватор. Своїм прикладом він мотивує мене вставати після падінь, мужньо йти далі та знати здорові межі у злетах. Він завжди вірить у мене і підтримує всі мої шалені проекти, будь то незвичайний фотообраз чи раптова подорож. Мене надихає все навколо: маленька тріщинка в асфальті, ліси, похмура погода, дощ або пронизливі промені. А ще – все, що пов’язано з кавою. Іноді сама не розумію звідки приходить це натхнення, але я знаходжу його в буденних речах.

Для мене мама – це показник якості, смаку і стилю. Вона критично оцінює і мої творіння, і свої вироби. У цей період життя мене особливо надихає те, що я маю змогу робити мамі неочікувані подарунки – вікенд у Будапешті чи handmade-деревце з кавових зерен. Вона цінує кожну дрібницю, яку я намагаюся для неї зробити. Це справді мотивує і дарує чергову дозу натхнення. Це несвідома віддача за все те хороше, що мама вклала у мене в дитинстві.

Ольга Дікая

Ольга Дікая

Ольга Дікая

Я люблю шити і в’язати, але не роблю це “масово”: кожна річ унікальна та ексклюзивна. Першу сумочку створила під час навчання в музичному училищі, понад двадцять років тому. Вона мала дуже цікаву форму. А декілька років тому сталося так, що Саші потрібна була сумка нестандартного формату, для листів А3. Моє творіння сподобалося подружці доньки, яка теж захотіла придбати такий виріб, але з незвичайною аплікацією. Після цього пішли індивідуальні замовлення. Спочатку складно було сприймати це заняття як заробіток. Але можливість отримувати винагороду за свою творчість виявилась привабливою.

Наші аксесуари є не тільки  в Києві, Одесі, Санкт-Петербурзі, Владивостоці, Оренбурзі, а й у містах Італії, Німеччини, Угорщини, Норвегії. Я шию тільки на замовлення – кожна модель є унікальною, під вимоги конкретної людини, має певні параметри, колір, дизайн. Кожен замовник сам обирає те, що він хоче.

 • Фото 2 - Сумки від Ольги Дікої
  Сумки від Ольги Дікої
 • Фото 3 - Сумки від Ольги Дікої
  Сумки від Ольги Дікої
 • Фото 4 - Сумки від Ольги Дікої
  Сумки від Ольги Дікої
 • Фото 5 - Сумки від Ольги Дікої
  Сумки від Ольги Дікої
 • Фото 1 - Сумки від Ольги Дікої
  Сумки від Ольги Дікої

Пошив однієї сумочки займає близько 6-8 годин. Я витрачаю більше часу на те, щоб детально обдумати дизайн, аніж власне на пошив виробу. Доки не уявляю кінцевий результат, не починаю працювати.

Моя донечка дуже мені допомагає з дизайном виробів і оформленням замовлень. Вона надихає мене! Ми постійно підтримуємо одна одну. Саша – справжній трудоголік, і я розумію, що не повинна від неї відставати!

Фото in.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *