У Черкасах відкрили нову котельню замість старої збиткової

2 серпня міський голова Анатолій Бондаренко і директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась відкрили і запустили нову котельню підприємства за адресою вул.Кавказька, 11. Вона опалює один будинок та дитячий садок. Цей об’єкт приносив 1 млн.200 тис.грн. збитків на рік, тому було вирішено його реконструювати.

«На її реконструкцію було необхідно 1 млн. 200 тис. гривень. Стільки, скільки котельня приносить збитку за один рік. За опалювальний сезон  будівництво себе окупає. 900 тисяч гривень виділив черкаський міський бюджет за сприяння міського голови Анатолія Бондаренка, 300 тисяч гривень – це кошти підприємства ЧТКЕ. Протягом року були завершені всі роботи від проектування до будівництва. Була побудована нова топочна. На ній встановлені сучасні котли «Амбасадор», коефіцієнт їх корисної дії становить 104-105 відсотків», – розповів Павло Карась.

«Завдяки новій котельні люди будуть отримувати якісні послуги теплопостачання і гарячого водопостачання, а підприємство і вся територіальна громада не буде мати збитків», – зазначив міський голова Анатолій Бондаренко.

За словами Павла Карася, котельня повністю автоматизована, працює в автономному режимі і виведена на пульт центральної диспетчерської. Диспетчер, не приїжджаючи сюди, керує котлами. Він може змінити будь-який параметр котла, не відвідуючи даний об’єкт. На такій котельні не потрібен персонал. Він буде приходити лише раз на тиждень і проводити регламентні роботи. Сім працівників, які працювали на старій котельні, тепер будуть виконувати інші роботи на підприємстві. А стара будівля буде використовуватися як база дільниці №3 і як складське приміщення.

У планах КП «Черкаситеплокомуненерго»  – виведення з експлуатації ще однієї збиткової котельні за адресою вул.Митницька, 13. Павло Карась говорить, що вона приносить збитків 150 тисяч на рік. Усього в місті працює 36 котелень ЧТКЕ.

На думку міського голови Анатолія Бондаренка, покращити якість теплопостачання у місті можна, якщо надавати ці послуги буде виключно комунальне підприємство. Адже нині 2/3 міста обслуговує приватна компанія Черкаська ТЕЦ.

«Наше комунальне підприємство працює набагато ефективніше на благо міста», – підкреслює Анатолій Бондаренко.

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *