У Черкасах взялися за вирішення проблеми забруднення стоками Дніпра

Як вирішити екологічну проблему зливових витоків у р.Дніпро? Цьому питанню був присвячена нарада у Черкаській міській раді, повідомляє “Про Головне

Зливовими витоками у Черкасах опікується КП «ЧЕЛУАШ». Усього у місті 14 зливових витоків, які не обладнані очисними спорудами. До того ж, мають місце несанкціоновані масові врізки у зливову каналізацію як з боку підприємств, так і з боку населення. Внаслідок цього у Дніпро потрапляють багато забруднюючих речовин – як з доріг після дощу (нафтопродукти, пісок тощо), так і нетипові для зливової каналізації – фекалії.

За результатами перевірок КП «ЧЕЛУАШ» Державна екологічна інспекція у Черкаській області в квітні 2018 року провела розрахунок завданих збитків та звернулась до суду щодо стягнення шкоди в сумі 594 807,20 грн. завданої державі внаслідок забруднення Кременчуцького водосховища, і суд задовольнив цей позов. КП «ЧЕЛУАШ» навіть потрапило до рейтингу найбільших 100 забруднювачів р.Дніпро в Україні, посівши 48 місце, зазначає начальник Управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Присутній на нараді депутат Черкаської міської ради Роман Діскант зазначив, що КП «ЧЕЛУАШ» нічого не виробляє і само не забруднює річку Дніпро. Але несе відповідальність за зливові витоки. Тож потрібно, щоб місто надало можливість підприємству виконувати покладені на нього обов`язки.

Він розповів, що 2014 року підприємство розробляло ПКД по проекту «Будівництво очисних споруд на витоку зливових вод з колектора глибокого залягання по вул. Крилова в м.Черкаси». Однак проект не був реалізований за браком коштів. Тож нині потрібно його переробляти або розробляти новий.

Начальник Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Олена Звягінцева проінформувала, що є можливість залучення коштів на будівництво очисних споруд з державного бюджету (Мінприроди України) через область.

Під час наради було озвучено і внесено до протоколу багато цікавих пропозицій. Зокрема, перевірити всі автомийки у Черкасах на наявність врізок у зливову каналізацію, у разі виявлення – накладати штрафи та призупиняти їхню діяльність; залучити громадські організації до обстеження незаконних врізок; оприлюднювати назви фірм та прізвища порушників екологічного законодавства у ЗМІ тощо.

Наступне засідання з цього приводу заплановане орієнтовно на 6 вересня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *