У Черкасах збільшилася кількість гризунів

fe32a226ba85b2ee66e1ec045bf92650254756a7Навесні і восени мишей та інших гризунів стає традиційно більше. Навесні вони розмножуються, а у перезим’я просто ховаються від холодів поблизу людського житла. Днями просто в центрі Черкас довелося бачити мишу, що бігла попід стіною будинку. Чому гризуни почуваються так вільно у місті, повідомляє УНН-Центр з посиланям на ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України”.

Центр виконує по місту лише близько 5 % робіт з боротьби з гризунами, які передбачені законодавством. По області на долю центра припадає левова частка таких робіт, а от за Черкаси більше відповідають приватні структури. Основних з них три, роботи вони виконують на підставі договорів, які з ними мусять укладати власники житла, або ж ЖЕКи, або юридичні особи — установи, підприємства, організації. Відповідно ці приватні підприємства й несуть відповідальність за якість робіт.

– Якість нашої роботи, як на мою думку, більш висока, але наші ціни надто низькі. Вони затверджені на державному рівні, і ми не маємо права їх підняти, тому працюємо собі у збиток. Приватники ж можуть собі дозволити самостійно встановлювати ціну послуг з дезинфекції та дератизації. А препарати ми закуповуємо однаково, і оскільки вони імпортні, – за валюту. Протягом останніх 7 років наші ціни не змінились, а як зріс курс долара, відомо всім. Тож нам майже неможливо конкурувати на ринку таких послуг. Звісно, право обирати виконавця робіт належить замовнику. Громадяни можуть робити це самостійно або вимагати, щоб такий договір уклала та організація, що обслуговує їхній будинок — ЖЕК, СУБ, ОСББ тощо, – пояснив начальник відділу дезінфектології ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Сергій Гончаров.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *