У Черкасах зібрали перший урожай із насіння, що росло в повітрі

Доки українці у спеку «плавляться» на городах, в Черкасах з’явилось місце, де в прохолоді боксів, без ґрунту, достигають врожаї великих і соковитих, без жодного шкідникачи захворювання, плодів. Це – лабораторії «Інституту здоров’я рослин», відкритого у Черкасах на базі компанії «UKRAVIT». На площі у 400 квадратних метрів, під променями ультрафіолету,тут вирощують 5 культур – полуницю, базилік, перець, огірки та помідори.

– Починали експерименти із розсади, а цьогоріч виростили повноцінний врожай просто із зернин, – розповідає керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй. – Увесь секрет вирощування рослин без ґрунту – світло, вода і стабільна температура.Коренева система рослин знаходиться у повітрі і з заданою періодичністю обприскується водою із добривами. В таких умовах рослини ростуть набагато швидше: збалансоване живлення, відсутність стресових умов, стабільні температура та вологістьдають змогузначно пришвидшити отримання урожаю. Аеропонні врожаї можна збирати цілий рік: томаті перець– до 4 разів, салат – аж до 12.

– Крім відсутності шкідників і хвороб, рослинам не загрожує нестабільність природних умов, – констатує керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест. – Відтак, таке вирощування зменшує всі ризики, що можуть виникнути в польових умовах.

За словами вчених Інституту, перспективи перенесення аеропоніки з лабораторій у сільгоспвиробництво – цілком реальні. Тепличні комплекси з вирощування рослин методом аеропоніки можна створювати на базі старих фермерських господарств, у підвальних приміщеннях.

Сьогодні аеропоніка є одним із провідних напрямків розвитку світового АПК – і, завдяки розробкам наших вчених Україна має всі можливості стати лідером цього ринку. Агроновація зацікавила навіть родину Масків (експерименти із вирощування рослин у повітрі проводить молодший Маск – Кімбал, відомий ресторатор). Компанія «UKRAVIT» як провідний вітчизняний виробник засобів захисту рослин і мікродобрив проводить дослідженняаеропоніки, аби в перспективі розпочати промисловий випуск добрив для вирощування рослин без ґрунту.

Крім того, «Інститут здоров’я рослин» планує проводити дослідження із соняшником – працювати над виведенням сорту, що швидко ростиме і буде адаптованим для вирощування й у польових умовах.І перші досліди в цьому напрямкутут вже здійснили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *