У Черкаській лікарні презентують новий комп’ютерний томографічний комплекс

На вівторок, 26 вересня, попередньо заплановано офіційне відкриття в Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги нового комп’ютерного томографічного комплексу за участю міського голови та інших очільників міста.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» повідомив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник.

За його словами, спіральний компютерний томограф ANANON-16, вартістю 10 млн. 754 тис. грн, спільного виробництва США (основні функціональні блоки) та Китай (корпус) поставлений фірмою ТОВ “ЗДРАВО”, Київ.

– Це 16-ти зрізовий КТ, який дозволяє проводити дослідження з високою якістю зображення всіх органів і систем людини. На ринку медичних технологій це наступний комплекс після цифрового рентгенапарату, придбанного в цій лікарні наприкінці минулого року. Ці апарати поєднує те, що застосовується метод рентгенівського сканування, при якому пучок рентгенівських променів пошарово проходить через шар тканин людського тіла. Дуже часто пересічний громадянин плутає ще один вид обстеження – МРТ. В основі цього комплексу лежить явище магнітного резонансу, а саме електромагнітний відклик атомних ядер у сталому магнітному полі високої напруженності. Саме тому поява нової петиції щодо закупівлі за бюджетні кошти ще і такого виду обстеження для громади міста є теж актуальною. Але слід розуміти- поява нових високих технологій діагностики потягне за собою ріст статистики хвороб , які виявляються і потік бажаючих пройти це обстеження. На жаль, очільники районів області, і навіть ті, хто в майбутньому буде в Черкаському госпітальному окрузі , повинні будуть перейматись делегуванням коштів для мешканців своїх громад. Тому ще раз нагадую, що міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звернувся до своїх колег із закликом об”єднуватись фінансово задля членів своїх громад. Ті, хто мислить стратегічно і прагматично, безумовно зрозуміє логічність таких дій. Ну, а поки що Черкаси рухаються впевнено вперед! – написав Олег Стадник.

А також зазначив, що  для жителів Черкас обстеження  буде безкоштовно, оскільки витрачено міські кошти. Крім цього, з міського бюджету виплачуватиметься заробітна плата  фахівцям та покриватимуться  затрати енергоносіїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *