У черкаській лікарні встановили нове обладнання

Справжній технічний прорив та радість лікарів, які нарешті зможуть рятувати життя пацієнтів у якісніших умовах. 

Інформує “Zmi.ck.ua”.

Таким є результат проекту  “Операція “Світло” People’s Project, до якого долучилися благодійний фонд  ПриватБанку “Допомагати просто!”, у рамках якого було закуплено медичне обладнання для операційних Третьої міської лікарні Черкас.

Лікарі медичного закладу роками зверталися увагу владців та меценатів на проблему із обладнанням в операційних, яке застаріло та постійно ламається. Однак справді ефективно та оперативно вдалося це зробити за допомогою благодійників, які зібрали та перерахували  кошти на закупівлі нових операційних ламп та сучасних хірургічних столів.

За словами завідуючого хірургічного відділення Ігоря Білецького, більшість обладнання у лікарні працює із часів її відкриття – понад 40 років. Тому вже давно є аварійним.

“Лікарня має три хірургічні операційні блоки, тут оперують півтори тисячі людей на рік. Сорокарічне світлове обладнання стало аварійним.  Лампочки в ньому специфічні, у крамниці не купиш, тому коли вони перегоряють, замінити їх просто нема чим — ці застарілі лампи більше не випускають. У хірургів забагато світла не буває, тому, аби забезпечити додаткове бокове освітлення операційного поля, під час операції збоку ставлять ще якийсь світильник, яким керує спеціально керує медсестра. Схожа проблема і зі столами, які вже давно вийшли із ладу”,  – зазначив Ігор Білецький.

blank

Одним із ідейних натхненників звернення за допомогою до благодійників став лікар-хірург Ігор Гайда.

“Я дуже вдячний, що люди відгукнулися на наш заклик та підтримали прагнення зробити обладнання у лікарні кращим. Це фактично інвестиція кожного у врятоване життя. Тим більше, що за ці кошти ми не придбали обладнання для себе, а воно залишається державним.  І, сподіваюся, що буде працювати ще не один десяток років. На жаль,  коштів, що виділяє держава, ледве вистачає для вирішення поточних проблем лікарні. Тому для нас ця допомога благодійників є справжнім ковтком свіжого повітря”, – повідомив Ігор Гайда.

Керівник організації “People’s Project” Максим Рябоконь переконаний, що люди вирішили перерахувати свої кошти ще й тому, що чітко побачили, на що конкретно будуть витрачені кошти та чітку підзвітність внаслідок цього. Значна частина коштів, а саме 292 тисячі гривень, була перерахована благодійним фондом ПриватБанку “Допомагати просто!”.

“Ми працюємо лише за безготівковим рахунком. Ці гроші у руки ніхто не бере. А на сайті можна дуже легко прослідкувати, куди ці кошти були витрачені. Ми побачили бажання черкаських лікарів ще більше піклуватися за своїх пацієнтів, тому й підтримали їх. Головне, що все вийшло дуже швидко, ефективно і без жодних бюрократичних перепон”, – зазначив Максим Рябоконь.

blank

За словами заступника директора Черкаської філії ПриватБанку Ярослава Батієвича, важливо, що нове обладнання було передано на баланс Третьої міської лікарні – медичного закладу, куди направляють пацієнтів у найбільш важких випадках.

“Те, у яких умовах хірурги оперують, має дуже вагомий вплив на перебіг та результат операцій, тому підтримка кожного нашого клієнта, бодай гривнею, є безцінною. Спільна ініціатива дозволила облаштувати операційні блоки лікарні сучасним обладнанням та усунути зайвий ризик для пацієнтів”, – зазначив Ярослав Батієвич.

Перерахувати благодійні внески можна на сайті фонду blago.pb.ua, в терміналах самообслуговування, в інтернет-банку Приват24 і в мобільному додатку. Всі операції в рамках благодійних програм ПриватБанк здійснює без комісій і в подальшому забезпечує повний контроль за використанням коштів, проведенням тендеру, закупівлею та доставкою обладнання. Всю інформацію про кожне зарахування та використання коштів можна побачити на сайті blago.pb.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *