У Черкаській ОДА обговорили готовність до надзвичайних ситуацій в лісах

Аномально високі температури повітря, що утримувалися упродовж останнього тижня, призвели до того, що в екосистемах області клас пожежної безпеки підвищився до третього, а місцями й четвертого.

Про це повідомляє Управління ДСНС України в Черкаській області.

Тож, аби попередити виникнення пожеж в лісах Черкащини та в разі необхідності оперативно відреагувати на ці надзвичайні ситуації, в облдержадміністрації проаналізували проведену підготовчу роботу відповідних служб та відомств.

Ліси Черкащини займають більше 345 тис. га, а поклади торфу – понад 15,5 га. З метою попередження виникнення загорань в природних екосистемах області, проводиться ціла низка заходів. Один із напрямків це щоденне спільне патрулювання, участь у якому, крім представників лісового господарства беруть співробітники обласної служби з питань надзвичайних ситуацій та національної поліції, повідомив перший заступник начальника управління ДСНС в Черкаській області Сергій Озеран.

“Нині на добовому чергуванні перебуває 42 пожежні автоцистерни та 167 чоловік особового складу, – додав Сергій Озеран. – У разі ускладнення ситуації ми готові додатково розгорнути сили Черкаського та Уманського зведених загонів до складу яких входять 320 фахівців та 50 одиниць спеціальної та пожежної техніки. Загалом, за минулі роки нами напрацьовано ефективний механізм реагування та взаємодії між підрозділами управління лісового та мисливського господарства та пожежно-рятувальними підрозділами в області”.

Із початку ж року, аби попередити виникнення пожеж в області облаштували 1123 км та доглянули 3534 км мінералізованих смуг, влаштували 0,3 км протипожежних проривів. Як зауважив начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Віталій Полтавець, для охорони лісів від пожеж в пожежних частинах лісових господарствах області в наявності є 34 пожежні автомобілі та один спеціальний трактор, 59 тракторів з плугом і 24 мотопомпи. Також для ефективного  моніторингу за протипожежним станом використовуються 70 радіостанцій та 8 систем цілодобового відео спостереження.

“У кожного району є розроблені та затверджені організаційні заходи з попередження виникнення лісових пожеж та мобілізаційні плани з їх гасіння, – підсумував заступник очільника області Костянтин Омаргалієв. – Задля попередження пожеж в екосистемах області маємо консолідувати зусилля усіх профільних структур Черкащини. Адже всі ми розуміємо, що несемо персональну відповідальність за дотримання безпеки в лісах та на торфовищах у літню спеку”.

Фото http://ck.mns.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *