У черкаській школі відкриють меморіальну дошку Герою України

16 лютого 2017 року, у четвер, о 10.20, в черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №8 (за адресою:  вул. Смілянська 88/2 ) відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки пам’яті випускнику цієї школи, Герою України Черненку Андрію Миколайовичу.

Інформує “Прочерк”.

Запрошуються всі  небайдужі черкащани вшанувати пам’ять Героя.

До відома.

Лист-довідка про життєвий шлях Черненка Андрія Миколайовича

Черненко Андрій Миколайович народився 9 грудня 1978 в с. Слободо-Петрівка, Гребінківського району, Полтавської області. Дитинство пройшло в Черкасах, де й тепер проживають його батьки і брат. Протягом дев’яти років навчався в Черкаській загальноосвітній школі І-ІП ступенів № 8. яку закінчив у 1994 році.

Закінчив Національний транспортний університет за спеціальністю «інженер-технолог».

Пройшов строкову службу у лавах Збройних сил України, служив у м. Мукачево. У 2008-2012 роках разом з дружиною працював у Посольстві України в Нідерландах.

Після повернення в Україну мешкав у Києві, де працював на станції технічного обслуговування.

Уперше прийшов на Майдан після побиття студентів ЗО листопада. З того часу бував там майже щовечора. Допомагав укріплювати барикади, але принципово не брав зброю у руки. Був переконаний і переконував інших, що перемогти можна і без зброї….

18 лютого 2014 року Андрій вийшов з дому о пів на дев’яту вечора. Обійняв дружину, яка залишилась удома з семимісячною донькою, сказав, що кохає її, і пішов на Майдан. Того ж вечора Андрія було смертельно поранено. Помер він тієї ж ночі у київській лікарні № 17.

Указом Президента України від 21.11.2014 № 890/2014 було присвоєно звання Героя України посмертно.

Нагороджений орденом «Золота Зірка» та медаллю «За жертовність і любов до України» ( червень 2015, посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності.

Фото http://i-vin.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *