У Черкаському обласному краєзнавчому музеї триває проект «Від традиції до сучасного стилю». Суть його полягає у тому, що майстри Черкащини, вивчаючи етнографічні фондові колекції, реконструюють унікальні зразки народного мистецтва, створюють нові авторські речі, які гармонійно вливаються у модні тенденції сьогодення, повідомляє “Нова Доба“.

“Проект має своє раціональне зерно, бо у його процесі народжуватимуться нові мистецькі речі, − вважає завідувач відділу етнографії музею Вікторія Наумчук. — Приємно, що учасники проекту не лише підтримують традиції, а й популяризують звичаї нашого краю в процесі створення нових колекцій для виставкових показів”.

“У рамках етнопроекту свою роботу, − жіночий пояс у техніці косичастого ручного плетіння, передала до фондів музею Катерина Миронюк. Вона майстер народної творчості, член Спілки майстрів народного мистецтва України, вчитель трудового навчання спеціалізованої школи №20, керівник шкільного музею «Українська вишивка» ЗОШ № 12, багаторазовий учасник виставок «Найкращий твір року»”.

Майже чотирьохметровий вовняний пояс повністю відтворює автентичні пояси, що нині зберігаються у музеї. Плетення, що було характерне для нашого регіону, було виконане за 7-сантиметровим фрагментом кінця ХІХ – початку ХХ ст.

“Роботи Катерини Миронюк надзвичайні. Їх хочеться не лише тримати в руках, а й носити в комплектах традиційного святкового одягу. Поки ж майстриня готується до персональної виставки, а у фондах музею маємо новее поповнення, за що вдячні майстрині,” — додає Вікторія Миколаївна.

Фото http://novadoba.com.ua