У Черкаському краєзнавчому музеї серед речей більш пізнього періоду знайшли унікальну грамоту

Серед нових надходжень музею знайшли унікальну річ не тільки за своїм походженням і датою, а й за станом збереження. Датується 1811 р. Потрапила до музею майже детективним способом. Серед речей більш пізнього періоду була знайдена унікальна грамота, інформує Черкаський обласний краєзнавчий музей.

Грамота ординарного професора і доктора філософії Московського університету Тимківського Романа Федоровича (1785-1820), уродженця села Згар (тепер входить до м. Золотоноші) – рідного дядька видатного українського вченого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Максимовича Михайла Олександровича.

Грамота видана про визнання його членом Товариства історії та старожитностей російських при Московському університеті, № 22. Це товариство мало обмежену кількість членів і великий престиж у вченому світі.

Дана у Москві 1 грудня 1811 року. Грамота підписана чорним чорнилом головою Товариства Платоном Бекетовим та секретарем Іваном Двигубським. Зліва від підписів – кругла печатка Товариства із червоного сургуча.

Навколо тексту грамоти – декоративне графічне оформлення у стилі початку ХІХ століття. По боках грамоти – колони, підписані на цоколях: зліва – Новгород, справа – Київ. На стрічках, які спускаються зверху колон, написано імена видатних письменників – Симона Суздальського, Іоанна Новгородського, Кіпріана, Макарія та Никона.

Матеріал грамоти – тонкий картон, має в лівому нижньому куті поперечний водяний знак у вигляді рукописних букв Е Р, і цифри 1802. Мова грамоти російська дореформеного правопису.

Відомими людьми були й рідні брати Романа – Ілля, один із творців та професор Харківського університету, пізніше професор Московського університету; Іван – український письменник, перекладач і викладач Києво-Могилянської академії та Георгій (Юрій, Єгор) – видатний вчений-синолог і мандрівник.

Фото прес-служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *