У Черкаському національному зібралася творчо обдарована молодь

Студенти навчальних закладів Черкащини взяли участь в обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка. 17 грудня вже всьоме пройшов цей конкурс у стінах ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Повідомляє прес-служба ННІ української філології та соціальних комунікацій.

Із вітальним словом на урочистому відкритті до учасників звернувся директор інституту Ігор Погрібний. Він коротко розповів студентам про наш навчальний заклад, а потім окреслив мету та завдання  конкурсу.

IMG 4523

«Метою цього конкурсу є підтримка творчо обдарованої молоді серед учнів ЗОШ і студентів різних навчальних закладів І-ІVрівнів акредитації. Це один із філологічних конкурсів.  Два тижні тому був конкурс імені Петра Яцика – конкурс знавців української мови. А от особливістю сьогоднішнього є те, що тут увага концентрується не намовних, граматичних чи стилістичних вправах, а саме на виконанні творчого завдання – написання творів-роздумів на будь-яку тему. При цьому враховується грамотність учасника, багатство мови, тобто стилістичне оформлення, але основна кількість балів у загальній оцінці буде за зміст роботи», – зауважив директор.

На урочистому відкритті також був присутній Павло Прибіш – спеціаліст відділу  вищої та професійної освіти Управління освіти та науки Черкаської ОДА. Він висловив подяку студентам за те, що долучилися до конкурсу і пропагують українське слово.

IMG 4489

Під час урочистостей випускниця ЧНУ, а наразі працівник прес-служби, Людмила Шліхта виступила з віршем Тараса Шевченка. На відкритті також були присутні журі конкурсу – викладачі ННІ УФСК та представники Уманського університету ім. П. Тичини.

IMG 4506

IMG 4508

Після урочистого відкриття учасників розділили відповідно до рівнів конкурсу. Розподіл залежить від того, у яких навчальних закладах студенти здобувають освіту.

IMG 4573

 

До участі в конкурсі долучилися і студенти інституту української філології та соціальних комунікацій. Микола Максьома, студент 3-Ж, зізнається, що на конкурс прийшов, щоб перевірити власні сили: «Я сюди прийшов, щоб спробувати свої сили в написанні творів. Мені подобається робити щось нове і перевіряти себе, наскільки далеко я можу зайти в цьому конкурсі, яких результатів досягти. Взагалі люблю українських письменників за їхню творчість. Вона є ще доволі не вивченою, на неї дивляться поверхово. А якщо зануритись глибше , то можна знайти дуже багато цікавих творів і віршів, фактів із біографії. Взагалі, я думаю, що подібні конкурси допомагають студентам це все віднайти, підняти на поверхню і більше дізнатися про письменників».

IMG 4557

IMG 4566

IMG 4571

Як зазначив І.Погрібний,  за результатами обласного етапу визначать трійку переможців, які візьмуть участь у фінальному всеукраїнському етапі.  Він також проходитиме за регіонам. А 4 лютого 2017 року учасники конкурсу знову зберуться в Черкаському національному, щоб визначити переможців фінального етапу.

Фото http://ufck.univer.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *