У черкаських багатоповерхівках встановлюють лічильники тепла

Майже в усіх черкаських багатоповерхових житлових будинків, які обслуговує КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», до кінця року обіцяють встановити лічильники тепла, інформує «Нова Доба»

Наразі в Черкасах теплові лічильники стоять у 60% багатоповерхівок. Показник по області – 27%, по Україні – 51%.

У Черкасах із установкою лічильників на 99% обіцяють справитися вже до кінця року. Деякі проблеми виникають лише зі старими одно- та двоповерховими будинками, де теплова мережа з-під землі виходить безпосередньо в квартиру, і місця для встановлення лічильника немає.

“Відповідно до програми соціально-економічного розвитку міста, 198 лічильників на багатоповерхівки ми маємо встановити вже до кінця 2016 року. На це з міського бюджету піде 6 мільйонів гривень, – коментує головний інженер КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Володимир Зачосов. – Неможливо це зробити лише на 20-30 старих будинках побудови 1960-70 років, де мережа входить безпосередньо у самі кімнати. Такі будинки потребують встановлення теплових камер. Щодо економії, то можу сказати: мешканці, коли побачать свої витрати, зможуть відповідно вести їх облік та зменшувати на 10-15 відсотків оплату за спожите тепло. Але якщо будинок із великою тепловіддачею, то значної економії лише одне встановлення лічильника не дасть. Треба міняти вікна і двері на енергозберігаючі, утеплювати фасади, купувати автоматичну систему зі спеціальним клапаном, що реагує на зміну погоди і, відповідно до підвищення чи зниження температури, «нагріває» чи охолоджує приміщення. Наскільки я знаю, деякі ОСББ навіть подалися на програму співфінансування від міста для установлення таких систем до кінця року”.

До речі, проект Закону «Про комерційний облік комунальних послуг», який успішно пройшов перше читання, передбачає, що до кінця 2017 року всі нежитлові, а до кінця 2018 – й усі житлові багатоповерхові будинки мають бути обладнані лічильниками тепла. Встановлення лічильників – компетенція комунальних теплопостачальних компаній. Вони мають і придбати лічильник, і встановити, і проводити періодичну повірку. Затрати закладаються у тариф. І для того, щоб ця додаткова сума не стала непомірним тягарем для родини, можуть бути розписані на 5 років.

Ціна питання для всієї країни 3 млрд грн при вартості встановлення будинкового лічильника – 50 тисяч гривень. Вклад однієї сім’ї, як живе у 16-поверхівці на 320 квартир, становитиме 155 гривень і має окупитися за 1-2 опалювальних сезони.

Фото http://novadoba.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *