У чигиринському селі живуть 13 сімей із зони АТО

Незважаючи на більшу популярність серед переселенців обирати для проживання міста і мегаполіси, 13 сімей із зони АТО благополучно живуть у селі Тіньки, що на Чигиринщині. Тут вони уже другий рік, пише видання “Вмісті“.

Два роки тому Наталя разом із родиною втекла з Донецька. Згодом вони придбали стару хатину в Тіньках Чигиринського району. Мешканцям Донецька, які звикли до роботи в офісі, сільська робота далася нелегко. У минулому році Наталя вперше в житті засаджувала весь город. За порадою місцевих, вже вирощує розсаду.

Колишній мешканець Алчевська Максим заробляє на життя ремонтом автомобілів. Він теж з дружиною і трьома дітьми втік від війни і знайшов нову батьківщину в Тіньках. За словами дружини Максима Олександри, коли приїхали в село, місцеві підтримали їх чим могли. А ось від держави, за словами жінки, допомоги мало. Адже через юридичні колізії її чоловіка не визнають переселенцем.

– Ми не отримуємо і не отримували допомоги як переселенці, тому що у нас є житло. Ніхто не звертає уваги на те, яке це житло. 18 житлових квадратів, а нас п’ятеро, — розповіла Олександра.

На новому місці переселенцям допомогла сільрада. З бюджету виділили одноразову допомогу. Дітей зарахували до школи, старшим допомогли з роботою. Про переселенців у селі Тільки хороші відгуки.

– Люди проявили себе відразу: у нас тут і автотехніки, і сантехніки, столяри. Люди, які вміють працювати своїми руками. У нас були навіть такі люди, які з зони АТО привезли по 4 корови,— розповів сільський голова Тіньок Віктор Харченко.

Незважаючи на теплий прийом і хороші відносини з сусідами, донеччани мріють, щоб швидше закінчилася війна. І вони знову побачать свої колишні будинки.

Фото www.youtube.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *