У ЧІПБ говорили про перспективи розвитку українсько-польської освіти

У Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України відбувся міжнародний круглий стіл «Українсько-польська освіта і наука: сучасний стан та перспективи розвитку». У ній взяли участь представники польських вищих навчальних закладів, які мають успішну та планують подальшу співпрацю з вітчизняними навчальними закладами, зокрема, з Черкаським інститутом пожежної безпеки, повідомляють в управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

Повідомляє Черкаська ОДА.

2Безпосередньо перед засіданням учасники вшанували пам’ять загиблих учасників АТО та ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС покладанням квітів.

Долучилися до проведення круглого столу заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник міського голови Черкас з питань діяльності виконавчих органів ЧМР Ігор Коломоєць, заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин, голова громадської організації «Академія стратегічних досліджень» Сергій Пасічник, студенти та викладачі навчального закладу.

86Відкриваючи засідання круглого столу, в.о. начальника Черкаського пожежного інституту Олександр Тищенко подякував учасникам заходу за активну участь у налагодженні партнерських дружніх відносин з польськими колегами.

Професор Черкаського інституту пожежної безпеки, Президент Полонійного центру Тетяна Чубіна д.і.н. розповіла про українсько-польські освітні проекти пожежного інституту. Також окреслила перспективні напрямки співпраці, а саме: академічна мобільність, освітнє волонтерство, спільні наукові проекти, проведення міжнародних навчань, стажування студентів та викладачів, співпраця в рамках програми Polska Pomoc, співпраця в рамках Erasmus+.

Звертаючись до присутніх, Валерій Данилевський зазначив, що галузь освіти наразі перебуває на шляху реформування, тому подібні фахові зустрічі та обмін досвідом є запорукою нових позитивних змін. Також Валерій Вікторович наголосив, що Черкаський інститут пожежної безпеки є одним з провідних навчальних закладів з підготовки відповідних спеціалістів, а досвід польських колег має стати у нагоді для практичного впровадження у навчальний процес.

19Представники делегації Технологічного університету Ченстохова (Республіка Польща) – декан Факультету технології виробництва і технології матеріалів Марцин Кнапіньскі, професор, директор Інституту переробки пластмаси і техніки безпеки Генрік Дия та начальник Кафедри  промислових печей і охорони навколишнього середовища Генрік Радомяк, – представили діяльність власного навчального закладу. Зокрема, означили напрямки роботи, розповіли про матеріально-технічне та кадрове забезпечення, співпрацю з іншими навчальними закладами, проектну та науково-дослідницьку роботу.

Співробітник деканату Факультету пожежної техніки Головної школи пожежної служби (Республіка Польща, м. Варшава) Аннан Кучинська визначила пріоритетність партнерських взаємовідносин Вищої школи та Черкаського інституту пожежної безпеки що стосується міжнародної проектної діяльності.

22До участі у проведенні круглого столу долучилися також представники громадського сектору. Так, голова ГО «Академії стратегічних досліджень» Сергій Пасічник висвітлив питання фандрайзингу – залучення грошових коштів та інших ресурсів  (людських, матеріальних, інформаційних тощо), які організація не може забезпечити самостійно, та які є необхідними для реалізації певного проекту або своєї діяльності в цілому. Водночас розповів про ресурси для реалізації освітніх громадських ініціатив. Участь, зокрема, у грантових програмах було визначено серед джерел підвищення матеріально-технічного забезпечення навчального-закладу та освітньо-кваліфікаційного рівня студентів.

На завершення перебування іноземної делегації відбувся творчий вечір українсько-польської дружби, на який завітала радник Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Емілія Ясюк.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *