У ЧНУ навчається 51 АТОвець

Студенти-АТОвці обговорили з керівництвом Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проблеми, що їх хвилюють.

Про це інформує ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Зустріч відбулася напередодні Дня захисника України та Дня Українського козацтва, яке Україна відзначає у день Святої Покрови Божої Матері.

Ректор та проректори університету, директори інститутів і декани факультетів зібралися за круглим столом зі студентами та працівниками – учасниками бойових дій.

Ректор Олександр Черевко поінформував, що в ЧНУ навчається 51 студент- АТОвець. Статус учасника бойових дій мають аспірант і 2 працівники університету. Десятки випускників захищають суверенітет і незалежність нашої Батьківщини на сході України.

Двоє з них — В’ячеслав Гага і Сергій Єпіфанов — заплатили життям за незалежність України. Саме зі вшанування їхньої пам’яті ректор розпочав зустріч.

“Наша розмова матиме гіркий присмак, тому що на сході України гинули і гинуть наші співвітичзники, — наголосив він. — Але ми не сидимо, склавши руки. Належну увагу колектив університету приділяє  національно-патріотичному вихованню. Розпочинає роботу єдина в області кафедра військової підготовки. Завершуються роботи з облаштування бази підготовки офіцерів запасу. Попри окремі прояви невдоволення, ми пожертвували трояндами на Університетській площі, щоб облаштувати плац. У країні йде війна, і ми маємо підготувати молодих людей до захисту Вітчизни”.

Олександр Володимирович зазначив, що держава підтримує воїнів АТО, даючи їм можливість навчатися, вирішуючи інші соціальні питання. Завдяки цьому університетська родина поповнилася в нинішньому навчальному році 25-ма студентами-АТОвцями. Частина з них залишається в зоні бойових дій, отримуючи вищу освіту заочно.

Водночас законодавча база, що регулює соціальний захист цієї категорії громадян, недосконала і потребує суттєвого доопрацювання. Зокрема, в частині забезпечення передбачених законодавством пільг. Тому ректор пропонує звертатися до керівництва університету, щоб проблемні питання вирішувалися оперативніше. До послуг АТОвців не лише загальноуніверситетські служби, а й юридична клініка університету, де можна безкоштовно отримати кваліфіковану юридичну консультацію.

Студентів цікавили питання, що стосувалися навчання на кафедрі військової підготовки, безкоштовного проживання в гуртожитку, виділення земельних ділянок та інших пільг, передбачених законодавством. Вони поділилися досвідом відстоювання власних прав та обмінялися контактами.

Відразу на зустрічі вирішилося питання щодо переведення на безкоштовну форму навчання студента-спеціаліста інституту історії і філософії Олексія Семенюка.

“Сьогодні ваше завдання — навчатися і вийти зі стін універистету висококваліфікованими фахівцями, які послужать Україні. А ми забезпечимо, щоб це навчання було максимально якісним і комфортним” — зазначив Олександр Черевко.

До свята українських воїнів відповідно до наказу ректора студенти й аспіранти премійовані в розмірі стипендії,  працівники університету — посадового окладу.

Університетська громада приєдналася і до загальноміських урочистостей, які відбулися 14 жовтня.

Делегація університету на чолі з першим проректором Василем Мойсієнком, головою профспілкового комітету Анатолієм Стеценком  разом із керівництвом Черкащини та обласного центру вшанували загиблих героїв біля пам’ятного хреста, що у Соборному сквері обласного центру. Урочистою ходою пройшли середмістям до площі Слави. Там ушанували полеглих за волю України всіх часів.

Фото https://cdu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *