У ЧНУ обговорили проблему “Підготовки та становлення військового психолога за сучасних умов”

26 квітня за ініціативи кафедри загальноі педагогіки та психологіі, кафедри військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, відбулося обговорення проблеми “Підготовка та становлення військового психолога за сучасних умов” у форматі круглого столу .

До участі долучилися психологи та фахівці обласного та міського військових комісаріатів, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, капелани, психологи Служби Безпеки Украіни, професори ЧДТУ, викладачі та курсанти Інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. І звичайно, за участі психологів та військових Черкаського національного університету.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Перший проректор Василь Мойсієнко. Зокрема, він наголосив на актуальності проблеми підготовки військового психолога за сучасних умов. Проаналізував рівень військової психологіі у інших країнах і зауважив, що в Україні розвиток цього напряму лише набуває поширення.

Завідувач кафедри військової підготовки ЧНУ ім. Б. Хмельницького Микола Гордуз зосередив увагу учасників на самооцінці та її ролі і значенні в роботі військового психолога. Адже, важлива самооцінка тих, кого оцінюють і того, хто оцінює.

Завідувач кафедри загальноі педагогіки і психологіі Інна Лук’янець вважає, що майбутнім військовим психологам необхідні знання політичної психологіі. Зокрема, вона розкрила поняття інформаційної та когнітивноі війн і їх впливу на масову свідомість: “наш університет має готувати військових психологів . В Україні їх майже немає і чіткої програми підготовки також. Тому, ми зробили такий круглий стіл, запросили і фахівців і учасників АТО, щоб почути безпосередньо від них про психологічні проблеми з якими вони зіштовхнулися. Обговорення було дуже активне, живе і продуктивне”.

Доценти Сабіна Раджабова, Інна Герасімова та викладач Сергій Піхуля зосередили увагу на базових і прикладних дисциплінах психологічної науки необхідних для становлення військового психолога. Доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософіі Черкаського державного технологічного університету Анжела Бойко окреслила важливу проблему сьогодення: ставлення до світу в контексті військової проблематики. Головний спеціаліст відділення комплектування (психолог) Черкаського об’єднаного міського військового комісаріату Катерина Яковенко розповіла про функціональні обов’язки військового психолога. А також про очікування студентів щодо навчання на кафедрі військової підготовки ЧНУ ім. Б. Хмельницького.blank

Офіцер-психолог центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора І.Ф.Момота акцентував увагу на основних напрямах військового психолога. Офіцер-психолог Управління національної поліції України в Черкаській області Павло Селянкою поділився власним досвідом про перебування в зоні АТО та розповів про особливості здійснення психологічного супроводу працівників органів внутрішніх справ в умовах бойових дій. Офіцер-психолог військової частини А 1744 Євгеній Мальцев звернув увагу на важливості професіоналізму в його професії та визначив основні проблеми з якими має справу у своїй роботі. Начальник відділення зберігання озброєння, військового майна та озброєння кафедри військової підготовки, також учасник АТО Євгеній Івко розповів про власний досвід участі в бойових діях, зокрема, при захисті Донецького аеропорту; на якому етапі, на його думку, найбільше була б необхідна психологічна допомога і відповідні знання.

Курсант 46 взводу факультету цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чоронобиля Андрій Сороченко розповів про важливість енімалтерапіі в умовах бойових дій. Терапія за допомогою тварин вже давно довела свою ефективність у лікуванні багатьох розладів, зокрема і постравматичного синдрому. Результатом засідання круглого столу стало рішення про проведення найближчим часом спільного засідання кафедр військової підготовки та кафедри загальноі педагогіки і психологіі для визначення конкретних дисциплін при підготовці військового психолога, беручи до уваги всю проблематику і зауваження, що мали місце під час обговорення.

Фото https://www.facebook.com/inna.lukyanets.1?fref=ts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *