У ЧНУ відкрили лабораторію з оздоровленням гірським повітрям

Тиждень науки в Черкаському національному університеті ознаменувався відкриттям ще однієї наукової лабораторії на базі навчально-наукового інституту природничих наук.

Як відзначив ректор університету Олександр Черевко, відкриваючи лабораторію, студенти та викладачі ННІ природничих наук матимуть можливість проводити дослідження в сучасній лабораторії.

Адже метод інструментальної оротерапії використовується для вивчення впливу факторів гірського клімату на різні системи організму людини. Враховуючи обмежені можливості перебування в гірській місцевості з оздоровчою метою та з метою проведення наукових експедицій, технології створення штучного гірського клімату і використання їх у наукових лабораторіях є досить актуальним.

Завідувачка лабораторії доцент Тетяна Мельник розповіла присутнім, що природна оротерапія (від грецького oros — гори) як високоефективний кліматотерапевтичний засіб відновлення здоров’я і працездатності людини в гірській місцевості має свою багатовікову історію. Практика використання гірських курортів різних країн для лікування пацієнтів із захворюваннями легень, серцево-судинної та нервової систем підтвердила доцільність широкого використання різних варіантів кліматотерапії, основним діючим компонентом якої є гіпоксія.

Медична апаратура інструментальної оротерапії, встановлена в лабораторії, була створена українськими вченими під керівництвом доктора медичних наук, професора Вадима Березовського в Інституті фізіології імені О.О.Богомольця НАН України. Винахід захищений авторськими правами та патентами і широко впроваджений у практику як в Україні, так і за її межами.

Фото прес-служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *