У двох черкаських гуртожитках відновлюють газопостачання

Керівництво міської влади докладає всіх можливих зусиль, аби вирішити питання з відновленням газопостачання у гуртожитках по вул. Хоменка,12 та вул. В.Чорновола,245/1, яке було припинено з 1 липня цього року. Про це щойно на нараді у міськвиконкомі  повідомив заступник міського голови Ігор Волошин.

З цього приводу будуть перемовини з керівництвом ПАТ «Черкасигаз». Тоді як  з Черкаським міським РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» вже є домовленість про  подальше електропостачання у проблемних гуртожитках.

У залі засідань, де відбувалась робоча нарада, зібрались представники будинків по вул. Хоменка,12, вул. В.Чорновола, 245/1, а також – пров. М. Ханенка, 2,4, де аналогічна ситуація та є загроза з відключення світла. Крім цього, в обговоренні взяли участь – представники  комунальних підприємств міста, організацій-надавачів послуг з газо-, електропостачання, керівники структурних підрозділів міськвиконкому, члени виконавчого комітету, а також – директор ЧДК ЖПП «Житлосервіс», який понад 40 років займався  утриманням  вищевказаних будинків.

Той днями в одноосібному порядку розірвав договори на газо- та електропостачання, вивіз сміття, обслуговування ліфтів  тощо з підприємствами-надавачами послуг.

Внаслідок таких дій більше тисячі мешканців  гуртожитків опинились у заручниках ймовірного комунального колапсу. Оскільки зранку 1 липня у гуртожитках по вул. Хоменка,12 та вул. В.Чорновола,245/1, припинили подачу газу, не вивозиться сміття, на часі – відключення світла. Подібний сценарій дій чекає і на мешканців гуртожитків по пров. М.Ханенка, 2,4 (де замість газових – електроплити).

З вимогою терміново втрутитись у ситуацію до міської  влади звернулись мешканці вказаних будинків, що й було зроблено.

Як пояснила директор департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод, відповідно до чинного законодавства,  аби люди могли приватизувати кімнати у гуртожитках, де прожили багато років,  здійснено процедуру передачі цих будинків до комунальної власності.

Тобто свої дії з одноосібного розірвання угод на обслуговування керівник ДП «Житлосервіс» Вячеслав Талан мотивує тим, що віднині це вже не його «клопіт». Мовляв, будинки передані до комунальної власності, тож хай місто і опікується ними.

Тоді як Ірина Удод наводить чіткі аргументи, що з його боку це є грубим порушенням норм Закону. Адже відомче житло  має перебувати на обслуговуванні підприємства ЧДК ЖПП «Житлосервіс» допоки не буде проведено конкурс та визначено управителя, який займатиметься надалі утриманням будинку.

Член виконавчого комітету Діана Тяско  наголосила, що з цього приводу міська влада звертатиметься з відповідним листом до правоохоронних органів, аби ті дали оцінку діям   керівника ЧДК ЖПП «Житлосервіс».

Водночас Ігор Волошин повідомив, що  вже дано доручення відповідним структурним підрозділам міськвиконкому пришвидшити конкурсну процедуру з визначення управителя на обслуговування вказаних будинків. А також – вирішити питання з тимчасовим обслуговуванням зазначеного житлового фонду Службою утримання будинків або іншими альтернативними підприємствами до моменту офіційного оголошення управителя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *