У Грушківському лісництві дали друге життя 150-річному дубові

Унікальна дерев’яна скульптура віднедавна прикрашає територію Грушківського лісництва Кам`янського лісгоспу. Вирізьбили лісівничу композицію із всохлого дуба і цим самим дали йому друге життя.

Дуб, вік якого понад 150 років, зростав при вході на територію Грушківського лісництва і був його справжньою зеленою окрасою. Проте п’ять років тому в лісництві помітили, що дерево ослабло, має ознаки всихання, його почали пошкоджувати жук-олень та вусач дубовий, які, до слова, є червонокнижними. З того часу дерево намагалися врятувати – обрізали всохле гілля та крону.

Минулого року дуб всох повністю і у лісничого Сергія Могили виникла ідея – перетворити його на дерев’яну скульптуру. Тож дерево не зрізали повністю, а покликали до нього різьбярів. За тиждень майстри, працюючи просто неба, перетворили всохле та пошкоджене жуками дерево у справжній дерев`яний витвір мистецтва – скульптуру лісівника – охоронця лісів Холодного Яру. Окрім основного компоненту, композицію прикрашають сова та герб Кам`янського лісгоспу.

Відрадно, коли творчий підхід перетворює таку негативну подію у цікавий, оригінальний дерев`яний витвір, який милуватиме погляд не лише лісівників, а й усіх відвідувачів Грушківського лісництва.

За інфорацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *