У Христинівці збудували ратушу

У Христинівці в центрі Соборної площі – декоративна кам’яна ратуша з годинником-курантами, пише “Черкаський край”.

Ідея спорудження ратуші – символу місцевого самоврядування – належить міському голові Миколі Наконечному. (До слова, при будівництві використали колишній постамент пам’ятника «вождю світового пролетаріату»). Ратуша стала родзинкою і окрасою Христинівки. При реконструкції площі ця незвичайна споруда стала центром композиції, точкою відрахунку для проектантів. Тепер і Христинівку можна назвати містом фонтанів: на площі встановили водограй оригінальної конструкції, зі скульптурою козака Мамая, що грає на кобзі. Ще один новий об’єкт на площі особливо цікавий для дітвори – карусель з музичними і світловими ефектами. (Під Новий рік дитячий парк у Христинівці також впорядкували, поповнили фігурками казкових героїв).

Реконструкція Соборної виконана руками христинівських майстрів: головним підрядником стало місцеве підприємство ТОМ «МБП «Тепломережа». Тільки фонтани монтувала субпідрядна організація «Імперія води». Як розповів очільник «Тепломережі» заслужений будівельник України Микола Плужник, щоденно на площі працювали по 40-50 майстрів. За будь-якої погоди, при потребі і у вихідні. Територію вимостили добротною плиткою, облаштували газони, поставили зручні лавки. Освітлюють площу ліхтарі оригінальної конструкції. Звичайно, у всій красі побачать христинівчани свою площу вже навесні, коли увімкнуть фонтани і зазеленіють насадження. Саджанці, траву для газонів на христинівському майдані брали в дендропарку «Софіївка».

День, коли відкривали площу, став днем спільної радості для всіх христинівчан. Традиційну стрічку перерізали за участю голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка і народного депутата Антона Яценка. Священнослужителі місцевої православної церкви Київського патріархату відправили молебень. А потім вийшли хлопці у вишиванках і сипнули на нову площу «житом, пшеницею і всякою пашницею» — на щастя, на добро, на достаток рідному місту і його мешканцям.

Фото Черкаський край

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *